• Головна
  • 22 300 грн зарплати на місяць: роботодавці терміново шукають тих, кому потрібна робота
13:27, 24 травня

22 300 грн зарплати на місяць: роботодавці терміново шукають тих, кому потрібна робота

22 300 грн зарплати на місяць: роботодавці терміново шукають тих, кому потрібна робота

У теперішні складні часи велика кількість українців залишилися без роботи. Люди були змушені шукати працевлаштування на нових місцях. Попри скруту, у певних сферах зарплатня поволі почали зростати. Експерти пояснили, де і кого шукають роботодавці.

Як інформує "Мінфін", аналіз бази актуальних вакансій порталу grc.ua показав, що у травні у більшості професійних сфер триває зниження заробітних плат. Найменші зарплати пропонують у таких сферах: безпека (9,2 тис. грн), туризм, готелі, ресторани (9,5 тис. грн), початок кар'єри, студенти (10,3 тис. грн), видобуток сировини (в середньому 11 тис. грн), спеціалістам сфери інсталяція та сервіс (12,6 тис. грн), банки, інвестиції, лізинг (13,1 тис. грн).

Найскладніше зараз знайти роботу: юристам, страховикам, працівникам сфери обслуговування, краси та спорту, охоронцям, освітянам та науковцям, домашньому персоналу, спеціалістам, які працювали в сфері автомобільного бізнесу, закупівель. Для них зараз найменше актуальних вакансій. В переважній більшості вакансій в цих сферах заробітна плата не озвучена.

Невтішною тенденцією є те, що майже в усіх професійних сферах прослідковується зниження середньої заробітної плати. За виключенням декількох сфер, падіння медіанної зарплати у травні склало від 9% до 58%.

Найбільше зарплати знизилися у сферах: видобуток сировини (-58%), інсталяція та сервіс (-56%), безпека (-49%). Відчутне зниження зарплат у відкритих вакансіях в травні, порівнюючи з квітнем, відбулося також для спеціалістів без досвіду роботи та студентів (-56%), робітничого персоналу (-46%), фахівців сфери консультування (-46%), будівництва та нерухомості (-44%), працівників сфери туризм, готелі, ресторани (-32%).

В яких сферах зарплати зростають

Справедливим буде зазначити сфери, в яких зарплати або утрималися та тому ж рівні, що і в попередньому місяці, або трохи підвищилися. У сфері автомобільного бізнесу, незважаючи на те, що падіння зарплат із початку війни відбулося більше ніж на 50%, у травні середня зарплата дещо підвищилася — з 11 тис. грн у квітні до 14,5 тис. грн.

У сфері виробництво та сільське господарство середня зарплата зросла з 13,3 тис. грн до 16,6 тис. грн у травні. Середня заробітна плата для медиків та фармацевтів підвищилася з 14,9 тис. грн до 18,2 тис. грн.

Позитивна динаміка середньої зарплати спостерігається у сфері бухгалтерія, управлінський облік, фінанси підприємства — цим фахівцям пропонують 19,8 тис. грн, на відміну від квітня, коли пропонували в середньому 17,5 тис. грн. Підвищилися середні зарплати також для HR-ів, у сфері маркетинг, реклама та PR, а також для директорів та керівників.

У сфері інформаційних технологій середня зарплата у відкритих вакансіях у травні трохи нижча, порівнюючи з квітнем. Проте, зважаючи на високий рівень зарплати у цій галузі, це зниження майже не відчутне. У квітні ІТ-спеціалістам пропонували в середньому 108,1 тис. грн, а в травні — 103,5 тис. грн.

Де платять найбільше

Стосовно аналізу зарплат за регіонами, то найвиші зарплати пропонують у Києві. Столиця повернула впевнене лідерство за розміром заробітних плат, яке було втрачено з початку війни. У київських компаніях в середньому пропонують 29,2 тис. грн.

Також високі середні зарплати у Полтавській (22,3 тис. грн), Львівській (21,6 тис. грн), Одеській (21 тис. грн), Івано-Франківській (19,4 тис. грн) та у Харківській областях (19 тис. грн).

Найнижчі зарплати в травні у відкритих вакансіях пропонуються у Чернігівській (в середньому 12,4 тис. грн), Тернопільській (13,1 тис. грн), Волинській областях (13,6 тис. грн).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Робота #зарплата #роботодавець #праця
live comments feed...