• Головна
  • Чому вам потрібна консультація ЛОР-лікаря хоча б раз в рік?
Новини компаній
17:10, 16 червня 2022 р.

Чому вам потрібна консультація ЛОР-лікаря хоча б раз в рік?

Новини компаній
Чому вам потрібна консультація ЛОР-лікаря хоча б раз в рік?

Всі ми знаємо, що рекомендовано періодично відвідувати стоматолога, гінеколога або проходити планову диспансеризацію з відвідуванням вузькопрофільних фахівців. До неї також і входить огляд лікаря-оториноларинголога, але тільки за відповідними показаннями.

Якщо ви не знали: що лікує ЛОР лікар?

Оториноларинголог - це не просто фахівець з вух, горла і носа. В обсяг отримуваних знань, особливо при хірургічній спеціалізації, входить так само лікування щелепно-лицьового апарату, глотки, гортані.

Розберемо докладніше, які стани належать до профілю ЛОР-фахівців:

  1. Захворювання вуха. Різні форми отитів, отосклероз, всі види нейросенсорної приглухуватості, патології вестибулярного апарату (хвороба Мейєра), пухлини та аномалії розвитку органу слуху. Це далеко не повний перелік станів, які лікують отоларингологи. Головне знайте, що навіть якщо Ви періодично відчуваєте звичайне запаморочення, потрібне відвідування ЛОР-лікаря.

  2. Захворювання гортані, носа, глотки. Всі порушення в порожнині носа та приносових пазухах. Найпоширенішими з цієї групи є риніти, синусити (найвідоміша форма – гайморит), поліпи та інші новоутворення,носові кровотечі, викривлення перегородки носа. Серед захворювань глотки та гортані, найчастішими є: тонзиліти, фарингіти, ларингіти та ін.

  3. Педіатрія. Окремий напрямок займає оториноларингологічна педіатрія. Різні тонзиліти, риніти, отити, синусити – це досить поширені патології у дитячому віці. Найчастішим є збільшення носоглоткової мигдалини або аденоїдні вегетації (аденоїди), що призводить до різних ускладнень: у тому числі з диханням та слухом.

  4. Сомонологічні порушення. Лікування всіх порушень дихання під час сну – хропіння, обструктивне апное. Патології циклу та режиму сну – гіперсомнії, інсомнії та ін.

Виходячи з вищезазначеного об'ємного списку, можна зрозуміти, що ЛОР лікаря складно назвати «вузькопрофільним» фахівцем. А якщо врахувати поширеність цих станів, то можна зробити висновок про його необхідність майже для кожної людини.

 Навіщо потрібна періодична консультація ЛОР-лікаря?

Як мовилося раніше вище, поширеність оториноларингологічних станів дуже висока. Причому більшість із них схильні до хронічного перебігу, як наприклад: хронічний синусит, поліпи носа або хронічний отит.

Як правило, запальні стани приносових пазух і порожнини носа є найчастішим ускладненням респіраторних вірусних інфекцій. Банальна сезонна «застуда», грип або інші форми ГРЗ виникають у всіх вікових груп, і кілька разів на рік. Але, в основному, ускладнення виявляється в пізньому періоді, і часто можливість терапевтичного лікування вже втрачена.

Тому ЛОР-лікар насамперед необхідний для ранньої і своєчасної діагностики. Звичайним терапевтичним інструментарієм це зробити неможливо. Так, наприклад, діагностична назальна ендоскопія дозволяє визначити не тільки проблеми з порожниною носа, але також виявити захворювання носоглотки та приносових пазух.

Якщо говорити про ЛОР-патології в дитячому та підлітковому віці, то вони взагалі можуть вплинути на подальше здоров'я та розвиток дитини. Проблеми зі сном, слухом, диханням, захворюваність на алергію та гормональні порушення – це лише частина можливих майбутніх проблем. Важливо знати, що у дітей через несформовану анатомію – вплив ЛОР захворювань більш серйозний. Тому ЛОР-лікар має стати для батьків не менш важливим фахівцем, ніж педіатр.

 А що щодо дорослих пацієнтів?

Так, наприклад, тенденція зростання онкологічних захворювань в останні десятиліття, на жаль, не припиняється. Зрозуміло, що основну частину цієї статистики займають пухлини шкіри, грудей, легень. Але далеко не рідкісні випадки раку гортані та глотки. Враховуючи досить складне розташування для виявлення, важлива не лише лабораторна експрес-діагностика (онкомаркери), а й періодичний огляд та консультація ЛОР лікаря – особливо якщо є певна схильність.

Якщо не брати до уваги небезпеку онкології, то поліпознийриносинусит, хронічний риніт, або гіпертрофія мигдаликів, також виявляються на огляді у спеціаліста оториноларинголога. Відповідно, при своєчасній діагностиці та лікування призначається терапевтичне – без застосування хірургії.

Бережіть своє здоров’я! Воно у вас одне!

Записуйтесь на консультацію ЛОР-лікаря з відео діагностикою на найсучаснішому апараті в Тернополі за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 5252.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфор медікал тернопіль #новини оксфорд медікал #лор Тернопіль
Останні новини
Оголошення
live comments feed...