• Головна
  • Проктолог запитав інтернету: «Як лікувати геморой домашніми способами?» та прокоментував побачене
Новини компаній
15:13, 23 червня

Проктолог запитав інтернету: «Як лікувати геморой домашніми способами?» та прокоментував побачене

Новини компаній
Проктолог запитав інтернету: «Як лікувати геморой домашніми способами?» та прокоментував побачене

Зараз багато пацієнтів вважають інтернет лікарем-універсалом, лікарем-вченим, який володіє широким колом знань, аналітиком та статистиком. Найсумніше, що люди багато чому вірять: біжать до аптек за вичитаним безрецептурним препаратом, спустошують ринки або городи для придбання народних засобів лікування: трав, хрону, картоплі, часнику та ін.

Наші лікарі на практиці неодноразово стикався з наслідками самолікування, до якого він відносить не лише рекомендації народної медицини, а й самостійно вибрані препарати, методи лікування.

«Народна медицина – це відсутність будь-якої медицини, – пояснює лікар МЦ «Оксфорд  Медікал» у Тернополі. — Хтось колись запропонував: «А давай додамо до хворого місця картоплю». Приклали — допомогло, тож треба всім прикладати».

«Але наукової спостережної бази у цьому немає. Та сама медицина Тибету — вибудована наука зі своїми підходами, індійська аюрведа — найскладніша система знань, навіть «травники» накопичують свій досвід десятиліттями, а сьогодні клацання мишки достатньо, щоб призначити собі лікування».

Наш лікар-проктолог задля експерименту вбив у пошукову систему запит «Як лікувати геморой домашніми способами?», і ось що з цього вийшло.

«Ставте крижані свічки і… уникайте переохолоджень»

Лікар пробігся за рекомендаціями, розміщеними на сайті з немедичною назвою. Якісь рекомендації він відкинув, якісь вважав не шкідливими, але його вкрай обурило те, що звичайну симптоматичну допомогу (зняття больових відчуттів, запалення) не вказаний автор видав за способи лікування геморою народними засобами.

«Геморой — механічне розтягнення вен у нижньому відділі прямої кишки, і в консервативний спосіб проблему ніяк не прибереш. Мені шкода пацієнтів, які натруться рекомендованими продуктами і чекатимуть на повне лікування», — зітхає лікар.

Протигеморойний збір

Усі такі збори містять проносні засоби і, приймаючи їх, ми розм'якшуємо стілець. Порада може бути дієвою лише при запорах, якщо стілець нормальний — рекомендація абсолютно марна.

Лікування геморою деревієм

Це кровоспинний засіб, і, якщо геморой серйозний і задній прохід кровоточить, виділення крові після прийому може зменшитися. Але сам геморой нікуди подінеться.

Свічки з картоплі

Картопля за рахунок крохмалю може зменшити місцеве запалення. Але ж пишуть, що по ефективності з картоплею мало що зрівняється. Забули тільки дописати, що вона, напевно, бульбами буде звужувати вени.

Лікування геморою холодною водою

Під час обливання холодною водою тонус м'язів покращується, але на цьому допомога і закінчується.

Лікування медичними п'явками

Метод хороший, але це також чиста вода симптоматика — гірудотерапія допоможе зняти запальний процес. Це локальна допомога: все одно, що при зубному болі прийняти сучасну таблетку, яка знімає біль не на добу, а, скажімо, на дві. Але зуб здоровим не стане.

Кавказький засіб

Чули про такий метод – лікування крижаними свічками. Але це, як і у випадку з холодною водою: тонус покращується, до певної міри зменшується запалення. Але в іншому — знову ж таки відкладання проблеми в довгу скриньку.

Увага!

Далі лікар-проктолог загострив увагу на рекомендаціях, розміщених на сайті:

1.Не допускайте переохолодження та застуди. «Ці люди абзацом вище радили обливатися холодною водою та вставляти крижані свічки. Нормальна порада, так?».

2.Стежте за своєю дієтою: відмовтеся від вживання смажених, гострих та сильно солоних страв та продуктів. «Це нормальна порада, адже коли задній прохід перебуває в стані нестійкої рівноваги, на межі запалення (що часто буває при геморої), прийом тієї ж гострої їжі все одно, що рану прямо перцем присипати. Хоча здорове місце на такий прийом їжі ніяк не відреагує».

3.Утримайтеся від важкої фізичної праці та виснажливих фізнавантажень. «Дивна рекомендація для людини, яка лише важкою працею на хліб і заробляє. Це ще раз говорить на користь оперативного втручання, інакше все життя отримуватимете поради, що погіршують якість життя: цього не їж, цим не займайся і т.д. Чи може геморой з'явиться наново? Він не росте, як гриби після дощу, але згодом вени можуть продовжувати розширюватися. Це як із зубами: людина за життя їх не раз лікує, а іноді закінчує появою коронок».

4.Вечорами рекомендуються клізми з відваром ромашки. «Вечори протягом усього життя? Тривале застосування будь-якого препарату сприяє накопиченню як позитивних, і негативних результатів. Клізми хороші для зняття того ж запалення, але це однозначно не вирішення проблеми».

5.     Гріємо задній прохід на гарячій цеглині. «Це як анекдот, хоча й іноді від пацієнтів можна почути історію про нібито користь сидіння на гарячій цеглині ​​чи ще на чомусь. Часник при геморої теж забавно».

Зовнішні гемороїдальні вузли змащують також цілісним або змішаним з водою соком цибулі, чистотілу, прополісом. «Недосвідчена людина ні чистотіл, ні прополіс не розведе у нормальних пропорціях, у результаті можна отримати багато хімічних опіків».

Наша вам порада – забудьте, будь ласка, про самолікування! Краще один раз звернутись до лікаря, ніж роками страждати, використовуючи народні засоби самолікування.

Записуйтесь до лікаря за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфор медікал тернопіль #новини оксфорд медікал #проктолог Тернопіль #лікування геморою
live comments feed...