• Головна
  • "Вірус змінився і несе страшні симптоми, коли епідемія накриє Україну": лікарі про штам коронавірусу "Центавр"
19:27, 22 липня

"Вірус змінився і несе страшні симптоми, коли епідемія накриє Україну": лікарі про штам коронавірусу "Центавр"

"Вірус змінився і несе страшні симптоми, коли епідемія накриє Україну": лікарі про штам коронавірусу "Центавр"

Коронавірус продовжує змінюватися, з'являються нові штами, які становлять серйозну небезпеку для людства. Зокрема, занепокоєння викликає новий штам "Центавр" або "кентавр". З даними МОЗ кількість інфікованих в Україні за останній час зросла на 35,5%. І така тенденція спостерігається у всьому світі.

Як інформує "Obozrevatel", одна з причин зростання захворюваності – поява нового підвиду Омікрона "кентавр".

Його уперше виявили в Індії у травні. А у Всесвітній організації охорони здоров'я про цей мутант заговорили лише два тижні тому, 6 липня.

З того часу цим варіантом заразилися щонайменше у десяти країнах, зокрема у США, Великій Британії, Нідерландах, Німеччині та Канаді – причому рівень вакцинації у більшості з цих держав є досить високим, наголошують експерти. Але ВООЗ досі не віднесла ВА.2.75. до категорії variant of concern (VOC) – "варіант, що викликає занепокоєння".

Назва "кентавр" неофіційна – її надали суто випадково: 1 липня користувач Twitter Хаб'єр Остале написав: "Я щойно назвав варіант BA.2.75 на честь галактики".

Цей пост став вірусним, а назву "підхопили" журналісти. Деякі експерти вважають, що "яскрава назва" нагадає людям, що пандемія ще не закінчилася.

У чому особливість "кентавра"?

У BA.2.75 набагато більше мутацій, ніж в "оригіналу". Причому важливо не те, які саме це мутації, а скільки їх і як вони поєднуються між собою, вважають в Імперському коледжі Лондона (ці вірусологи першими говорили про небезпеку Омікрона).

Вчені говорять, що, як і в попередніх варіантів, зміни у "кентавра" відбулися в S-білку, за допомогою якого вірус потрапляє в клітину.

У світі набирає обертів коронавірус "кентавр"

У світі набирає обертів коронавірус "кентавр"

Це означає, що в теорії він майже напевно повинен бути більш стійкий до вже вироблених організмом антитіл проти COVID-19. Простішими словами – більш заразним.

Як завжди, привід не розслаблятися полягає переважно в тому, що цей вид Омікрона – новий. Вчені його ще тільки вивчають, а зразків для досліджень поки що замало.

Поки не зрозуміло, чи з'являються якісь особливі симптоми у тих, хто заражається "кентавром". Поки що лікарі вважають, що перебіг хвороби у пацієнтів з BA.2.75 такий самий, як у тих, хто заразився "оригіналом".

Що каже фахівець?

Зараз у Європі домінує штам Омікрон, який вирізняється високою контагіозністю – тобто вірус передається легко і швидко.

Інкубаційний період – три-п'ять днів, каже у коментарі  лікарка-інфекціоністка Валентина Маркевич.

"Але при цьому він не викликає важкого перебігу захворювання. Тільки деяка частина населення – близько 2-3% – може потребувати більш інтенсивного лікування. І все-таки ВООЗ очікує на новий спалах через появу підвиду "кентавр". Тому до осені-зими можливе зростання захворюваності", – каже вона.

Лікарка зазначає, що у дітей, які зараз заражаються коронавірусом, температура тримається зазвичай один день.

А в її дорослих пацієнтів гостра фаза захворювання проходить за три-сім днів.

"За моїми оцінками, коронавірус стане як сезонний грип. Ми повинні просто звикнути до нього, знати, що є групи ризику, люди, які можуть важко переносити COVID-19. І дотримуватися запобіжних заходів: масковий режим там, де є велике скупчення людей і немає нормальної вентиляції", – додає фахівчиня.

Маркевич наголошує, що в умовах війни держава не може проводити масове тестування населення чи відстежувати статистику. "Тому сьогодні закликаємо людей лише до самодисципліни та відповідальності за своє здоров'я"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #кентавр #центавр #новий_штам #симптоми #Україна
Оголошення
live comments feed...