08:28, 19 серпня 2022 р.
Сьогодні – велике християнське свято Спаса: чого в жодному разі не можна робити
Яблучний Спас у 2022 році святкують 19 серпня. У церковному календарі він позначений як велике свято – день Преображення християнського Бога і Спаса Ісуса Христа.
Як правильно відзначити Яблучний Спас, а також яких традицій варто дотримуватися цього дня, нагадала переможниця 5 сезону «Битви екстрасенсів» Жанна Шулакова, пише СТБ.
яблучний спас
Свято Преображення Господнього: церковні традиції
Преображення Господнє вважається одним із найбільших церковних свят і входить у цикл «дванадесятих» днів. Вони присвячені подіям земного життя Господа Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці. У цей день прославляється поєднання божественного та людського начал в Ісусі Христі. На горі Фавор Спаситель розкрив себе як Бога, давши своїм учням одкровення слави Другої Особи Трійці (Христа), прихованої від очей чужих у земному житті. Тому свято Преображення має ще одну назву – Спас на горі.
Яблучний Спас є мирською назвою церковного свята. Саме з ним пов’язані всі народні прикмети, традиції та звичаї.
Жанна Шулакова також розповіла, що «Другий, або Яблучний, Спас відзначався у дохристиянські часи в середині серпня – наприкінці збору врожаю. Він нагадував народу про велику силу природи та її неоціненні дари.
В Яблучний Спас за традицією святкові служби проходять у всіх діючих православних храмах, де віряни сповідаються і причащаються. Люди здавна вважають, що Господь посилає на людей своє благословення в Яблучний Спас.
Після Богослужіння в храмах освячуються фрукти – звичай цей іде від Старого Заповіту. У ті далекі часи в храм для благословення люди несли злаки і грона винограду на знак подяки Всевишньому.
Традиція на Русі, де виноград далеко не скрізь ріс, змінилися – люди стали освячувати яблука, збір яких припадав на Яблучний Спас. Відповідно, головним символом свята стали яблука, які уособлюють достаток і добробут.
Парафіяни цього дня несуть до церкви кошики з виноградом, яблуками та іншими плодами, які починають їсти тільки після обряду освячення.
На Яблучний Спас, за стародавнім повір’ям, ангели пригощають яблуками душі дітей на небесах. Тому батьки, які втратили дітей, після обряду освячення роздавали частування в храмі або частину яблук залишали на могилках.
На кладовище за традицією і сьогодні йдуть після церковної служби і поминають всіх спочилих родичів, а не тільки дітей».
Традиції та прикмети в день Яблучного Спаса
Щоб бути щасливим, потрібно пригостити яблуками з нового врожаю всіх рідних, близьких і коханих. Тільки після цього можна з’їсти яблучко самому.
Якщо цього дня на мед злітаються бджоли – оселя буде сповнена достатку.
Дівчата у свято Спаса просять у яблунь свіжості та вроди.
Для цього юним красуням потрібно водити хороводи навколо дерева, вплітати листя з нього у вінки. А якщо зробити спеціальний гребінь з яблуні й розчесати ним волосся на заході сонця, то воно стане густішим і сильнішим.
За погодою в Яблучний Спас визначають, якою буде прийдешня осінь. Якщо весь день ідуть дощі – осінь теж буде мокрою, сухий же день обіцяє осінь без опадів. А ось ясна сонячна погода пророкує сувору зиму. Також про погоду можна дізнатися за листям на деревах. Якщо в день свята воно пожовкло, то незабаром погода зіпсується.
Особливу увагу варто приділити комахам. Якщо сьогодні ви будете милосердними й терплячими до мух, то чекайте успіх і добробут. Не відганяйте їх від себе та в жодному разі не вбивайте. Так ви привернете щастя у своє життя.
Жанна додає, що «у свято заборонені будь-які роботи по дому, шиття, прання і будівельні роботи – на Яблучний Спас можна тільки готувати їжу і збирати урожай».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:00, 15 січня
10:37, Вчора
08:24, 14 січня
10:32, 23 січня
12:31, Вчора
live comments feed...