• Головна
  • На кожного тернополянина припадає 2 кг «ношеного» одягу – в Україну торік завезли секонд-хенд на 58,4 млн. доларів
20:30, 11 липня 2013 р.

На кожного тернополянина припадає 2 кг «ношеного» одягу – в Україну торік завезли секонд-хенд на 58,4 млн. доларів

В Україні досить популярними стають магазини «секонд-хенд», в яких ціна речей часто відповідає заробітним платам українців.

Second hand у перекладі з англійської означає «друга рука». Це поняття з’явилося в старій добрій Англії, коли королі на знак подяки або в нагороду наближеним особам дарували одяг з королівського плеча. Особу, яка отримувала такий подарунок, і називали «друга рука».

Поняття секонд-хенду в нашому сучасному розумінні сформувалося понад століття тому: спочатку з метою допомоги бідним тоді більш забезпечені люди здавали непотрібний одяг, тим самим рятуючи себе від купи зайвих речей. З часом з’явилися люди, готові недорого купувати вживаний одяг. У відповідь на попит, що виник, народився і такий український бізнес.

Що означає секонд-хенд нині? В першу чергу — доступні товари для українців. У секонд-хенді можна знайти потрібне для дому, відпочинку, підібрати одяг. Чи безпечні такі товари? Речі з «других рук» дезінфікують формальдегідом, пише Вільне життя. А він токсичний, негативно впливає на генетику, репродуктивні органи, дихальні шляхи, очі, шкіру, центральну нервову систему. Формальдегід внесений до списку канцерогенних речовин.

Основним шляхом потрапляння формальдегіду в організм є інгаляційний (тобто через вдихання). «Найстрашнішим» є одяг зі шкіри, бавовни, хутра, взуття з гуми, які піддаються найбільшій хімічній обробці. В Україну торік було ввезено приблизно 91 мільйон кілограмів секонд-хенду на 58,4 мільйона доларів США. Це означає, що на кожного українця припадає майже 2 кілограми «ношеного» одягу. Купуючи речі із секонд-хенду, потрібно подумати про ауру людини — колишнього їх власника. Та є й інші міркування. Щодо, приміром, дитячих речей… Звідки у малої дитини зіпсована енергетика? А чи впевнені ви в аурі людей, які шили ваш одяг? Звідки вона? Хто виробник, яка країна, який рівень життя там? Звичайно, одяг колишнього користування має багато недоліків, але потрібно зазначити й про плюси такої продукції. Вона для українців доступна за ціною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...