
Новини компаній
15:15, 1 грудня 2022 р.
Поліпи в носі – часті питання пацієнтів
Новини компаній

Носові поліпи - це розростання слизової оболонки приносових пазух, які можуть проростати в порожнину носа. Вони зазвичай утворюються з обох боків і складаються з м'якої, заповненої рідиною сполучної тканини, "медового" або сірувато-рожевого кольору. Їх розмір коливається від кількох міліметрів до кількох сантиметрів.
Залежно від ступеня, вони можуть ускладнити носове дихання та викликати такі симптоми, як хропіння або нюхові порушення. Провісниками є часті застуди, хронічні захворювання носа та приносових пазух, які призводять до постійного подразнення та набряклості слизової оболонки носової порожнини.
Як розпізнати поліпи носа?
Якщо поліпозні утворення малі і не впливають на дихальні шляхи, то пацієнти не помічають поліпів. Коли відбувається їхнє розростання, це може призвести до погіршення носового дихання. Пацієнти можуть відчувати, що у них є стороннє тіло в носі.
Іншими ознаками наявності поліпів носа є порушення сну та сильне хропіння. Крім того, це може призвести до послаблення або навіть до повної втрати нюху. Поліпи також можуть бути причиною головного болю, хронічного бронхіту, риніту і загострень гаймориту.
Наскільки небезпечні поліпи носа?
Поліпи - доброякісні утворення, але є випадки, коли вони можуть спричинити небезпечні ускладнення.
Якщо вони викликають закупорку відтоку проходів навколоносових пазух, останні можуть запалитися. Більшість пацієнтів із поліпами носа страждають від синуситу (гаймориту), який зазвичай стає хронічним. В особливо важких випадках запалення може поширитися на очі, кістки, м'які тканини та мозкові оболонки. І тут стаціонарне лікування неминуче.
Як носові поліпи впливають на дітей?
Утворення поліпів носа в більшості випадків відбувається у дорослих віком від 30 років і спостерігається тільки в окремих випадках у дітей.
Чи можуть поліпи викликати головний та зубний біль?
Носові поліпи можуть викликати синусит, оскільки вони перешкоджають вентиляції та дренажу секрету в приносових пазухах. Носові поліпи у багатьох випадках пов'язані з хронічними синуситами і викликають головний біль в області чола, під очима або в районі перенісся.
Порушення відтоку рідини в пазухах викликає підвищення тиску, яке може поширитися на верхні щелепи та зуби. Так як обличчя забезпечене безліччю нервових закінчень, цей тиск викликає зубний біль, який часто виникає при жуванні.
Чи існує зв'язок між слабкою імунною системою та появою поліпів у носі?
При ослабленій імунній системі захист від вторгнення мікроорганізмів значно знижується. В результаті в багатьох випадках виникає гостре запалення приносових пазух, яке спочатку проявляється у формі невинної застуди. Гостро захворювання зазвичай проходить приблизно через два тижні при належному лікуванні назальними спреями, які викликають закладеність носа і засоби для видалення слизу.
Слабка імунна система означає, що природний щит організму неспроможний функціонувати нормально. З цієї причини не дивно, що існує зв'язок між ослабленою імунною системою та появою поліпів носа як можливі наслідки бактеріальної або вірусної інфекції слизових оболонок.
Чи допомагають домашні засоби при поліпах носа?
Дуже помилково вважати, що альтернативні «домашні» засоби можуть допомагати в лікуванні новоутворень, у тому числі й доброякісних. Як додаткові засоби лікування та профілактики назальних поліпів, можуть використовуватися промивання з сольовим розчином, а також парові інгаляції.
Але це не основне лікування – це лише додатковий засіб лікувально-гігієнічної обробки порожнини носа.
Навіщо використовуються гормони для лікування носових поліпів?
Для невеликих утворень, які доступні для місцевого лікування, часто достатньо терапії кортизоном, що містять назальні спреї або таблетки, які після декількох днів використання зменшують поліпи.
На відміну від назального спрею, який переважно діє локально на носові поліпи, кортизон у формі таблеток впливає на весь організм пацієнта. Тому тривале лікування таблетованими формами може викликати небажані побічні ефекти.
Чи є сенс видаляти поліпи носа оперативно?
При великих поліпозних утвореннях однозначно рекомендується операція. На жаль, консервативне лікування в даному випадку малоефективне і може викликати ускладнення від тривалого застосування глюкокортикоїдів.
Чи можуть поліпи пройти самостійно?
Залежно від стану та розташування поліпів лікар разом з пацієнтом вирішує, який метод передбачає ефективніший результат у кожному конкретному випадку.
У деяких випадках носові поліпи зникають або стають менше власними силами. Але тільки якщо усунено патологічний процес, який і викликав поліпи. У більшості випадків такий ефект можливий тільки на ранній стадії захворювання і при дотриманні великої кількості терапевтичних рекомендацій.
При поліпах більшого розміру пацієнти не повинні сподіватися, що поліпи просто так зникнуть – це малоймовірно.
Увага! У медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль» прийом отоларинголога проводиться з використанням відеодіагностики. Записатись на прийом до ЛОРа ви можете за номером (068) 752 52 52 чи (0352) 52 52 52.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:41
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:33, Вчора
16:23, 23 квітня
11:33, Вчора
11:32, Вчора
live comments feed...