Новини компаній
11:04, 16 грудня 2022 р.

Чому не гояться рани?

Новини компаній
Чому не гояться рани?

«Час лікує всі рани»? На жаль, це не обов’язково так. Хронічні рани можуть не загоюватись тижнями, навіть місяцями, і в багатьох випадках не заживають без медичного втручання. Інформацією про причини та способи загоєння виразок розповіли лікарі клініки "Західний центр лікування ран".

5 найчастіших причин, які можуть затримувати або навіть зупиняти загоєння вашої рани:

Поганий кровообіг

Під час процесу загоєння еритроцити вашого тіла переносять нові клітини до місця пошкодження, щоб розпочати відновлення тканини.Є дві причини порушення кровообігу:

  • артеріальна недостатність, коли порушується притік крові до місця рани через артерії;
  • венозна недостатність , коли відпрацьована кров і рідина не можуть повернутися через вени.При артеріальній недостатності найпоширенішою причиною є периферичний атеросклероз. Це відбувається, коли на внутрішній стороні артерій утворюється бляшка, яка перешкоджає кровотоку. Лікування може включати артеріальне шунтування або ангіопластику.При венозній недостатності клапани всередині вен не функціонують належним чином. Таким чином, кров і рідина накопичуються в нижніх кінцівках.

Набряк

Набряк - це накопичення рідини в шкірі, дермі або жировій тканині. Найчастіше виникає через венозну недостатність і є ризиком для розвитку виразок (венозних виразок). Після того, як ці виразки утворюються, набряк також є основною перешкодою для загоєння, блокуючи потік поживних речовин до рани.Лікування: різні форми компресійної терапії (компресійний трикотаж, бандажування, лімфодренаж). Після зникнення набряку може відбутися належне загоєння рани.

Інфекція

Ваша шкіра є першою лінією захисту організму від інфекції. Коли шкіра пошкоджена, це дозволяє бактеріям проникнути в організм через відкриту рану. Інфекції в рані можуть призупинити процес загоєння. Організм бореться з інфекцією, замість того, щоб загоювати рану.Зазвичай, коли ці інфекційні "загарбники" (бактерії, віруси, грибки) потрапляють у місце рани, їх швидко наздоганяють і знищують мільйони свіжих лейкоцитів, які організм виробляє щодня.Але коли рана ускладнена будь-яким із інших чотирьох станів, описаних у цьому дописі, інфекцію може бути важко усунути. Особливо, коли інфекція виникає на кістці або навколо неї (остеомієліт). Не маючи іншого місця, щоб піти, інфекція «прокладає тунель» до поверхні шкіри та утворює виразку.

Недостатнє білкове харчування

Так само, як ви не можете побудувати будинок без будівельних блоків, цегли або фундаменту, організм не може побудувати нові тканини без достатнього запасу білка . Насправді, недостатнє харчування є, безумовно, найбільш забутою причиною, чому рани не загоюються.Це означає, що для загоєння ран необхідне дуже значне збільшення споживання білкової їжі. Насправді, кількість білка, яка необхідна, може в три рази перевищувати рекомендовану добову потребу.

Повторювана травма рани

Коли рана зазнає повторюваного тиску внаслідок удару або тертя об поверхню, кажуть, що вона зазнає повторної травми. Це може подовжити процес загоєння або повністю зупинити його. Сюди належать пролежні, виразка діабетичної стопи .

Чому не гояться рани?, фото-1

Отож три обов'язкові умови загоєння рани:

  • виявлення причини,
  • контроль за факторами, що впливають на загоєння,
  • належниий, професійний, індивідуальний догляд за раною.

Знаємо все про загоєння ран.

Телефон для запису:

+38 (097) 152 01 52 - Західний центр лікування ран Тернопіль

+38 (097) 152 21 52 - Західний центр лікування ран Львів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікування ран #лікування виразок #загоєння ран #лікування трофічних виразок #західний центр лікування ран #венозна виразка #трофічна виразка #діабетична стопа #стопа діабетика
Оголошення
live comments feed...