Новини компаній
14:30, 11 січня 2023 р.

Що робити, якщо сіпається око?

Новини компаній
Що робити, якщо сіпається око?

Багато людей відчули за своє життя хоча б раз неприємне відчуття, коли сіпається око. Посмикування завдає дискомфорту, здається, що оточуючі бачать і звертають на це увагу. Іноді подібне явище може тривати від кількох хвилин до кількох днів.

Фізіологічно це процес скорочення м'яза, яке повторюється і не піддається контролю, найчастіше в зоні верхньої повіки. У медицині подібні посмикування називають тіком або блефароспазмом. У більшості випадків подібне посмикування ока може тривати близько п'яти хвилин із періодичністю скорочення м'яза в кілька секунд.

Причини сіпання ока

Найімовірніша причина – це перенапруга: втома, сильна перевтома на роботі, робота за комп'ютером без перерв, нестача сну. Для полегшення ситуації потрібен повноцінний відпочинок, нормальний сон, позбавлення стресового впливу, організований робочий час. При роботі за комп'ютером обов'язково необхідно дотримуватись режиму: перерви по 15-20 хвилин на свіжому повітрі кожні дві години. Якщо посмикування не припиняються протягом декількох днів, необхідна консультація невролога, для встановлення точного діагнозу, оскільки можливий розвиток лицьового геміспазму.

Посмикування повіки можливе як реакція організму на весняний авітаміноз. Це пояснюється погіршенням провідності в нервових клітинах окорухового м'яза. Достатньо пропити курс вітамінів.

Якщо при посмикуванні очі погіршується зір, варто відвідати офтальмолога. Подібне явище може бути провісником деяких очних захворювань:

  • запалення повіки;
  • сухість чи світлочутливість ока;
  • гострий інфекційний кон'юнктивіт.

Всі ці захворювання потребують лікарського огляду, підтвердження діагнозу та призначення відповідної терапії.

Гострий або хронічний невроз часто є причиною посмикування ока. Причиною є наявність психотравмуючої ситуації, при якій відчувається сильна нервова перенапруга. Насамперед, потрібно постаратися прибрати психотравмуючийфактор, пропити курс заспокійливих препаратів чи збору трав, відвідати психолога чи психотерапевта.

Якщо сіпається око, можливо організм повідомляє про наявність захворювання:

  • струс головного мозку;
  • травма черепа;
  • пухлина головного мозку;
  • захворювання вуха;
  • атеросклероз;
  • інсульт;
  • паразитарні захворювання мозку.

Посмикування ока може спровокувати прийом деяких медикаментів, зокрема це можуть бути препарати від епілепсії та при лікуванні психозів різного генезу.

Коли варто йти до лікаря?

До терапевта варто звернутися, якщо відбувається таке:

  • тривалість посмикування ока триває більше одного тижня;
  • посмикування посилюються і відбуваються спазми м'язів, що практично закривають повіку;
  • разом з посмикуванням ока скорочуються й інші м'язи обличчя;
  • разом з посмикуванням праве чи ліве око червоніє і починає гноїтися.

Після збору анамнезу та огляду у терапевта можуть виникнути підозри про порушення у мозковій діяльності чи нервовій системі. Тоді потрібен ретельніший огляд вже у невролога або іншим вузьким фахівцям.

У більшості випадків лікування посмикування ока не потрібне. Достатньо організувати повноцінний відпочинок, скоротити вживання кави, алкоголю і тютюну, позбутися психотравмуючої ситуації.

Якщо посмикування ока викликане його сухістю, досить купити в аптеці штучну сльозу, яка продається без лікарського рецепту та промивати нею око кілька разів на день.

Що можна зробити, якщо почало сіпатися око?

Якщо почалося посмикування повіки можна прийняти заспокійливе та розслабитися. Також можна зробити гімнастику для очей, яка дозволить розслабити м'яз:

  • протягом хвилини моргати без перерви;
  • міцно заплющити (вдих-видих), а потім розплющити очі.

У будь-якому випадку посмикування ока це сигнал від організму про різні проблеми, починаючи від банальної втоми і закінчуючи серйозними захворюваннями. Не варто займатися самолікуванням, якщо виникає хоч найменша підозра на серйозну хворобу, адже не знаючи точного діагнозу можна завдати шкоди організму та погіршити своє здоров’я.

Звертайтесь за консультацією лікаря в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» за номером телефону (068) 752 52 52.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфорд медікал тернопіль #новини оксфорд медікал тенопіль #невропатолог тернопіль #сіпається око
ТОП новини
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Потужна негода пре в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -21 градус, дощ і снігопад?
"Шалений успіх, багатство і втілення мрій": ці 2 знаки Зодіаку у другій половині весни зіткнуться з доленосними подіями
Оголошення
live comments feed...