• Головна
  • Гастроскопія шлунка, як сучасна процедура обстеження
Новини компаній
19:01, 3 березня 2023 р.

Гастроскопія шлунка, як сучасна процедура обстеження

Новини компаній

Перелік досліджень, які роблять для медичної перевірки стану здоров’я внутрішніх органів людини, сьогодні, досить обширний. Розвиток сучасної медицини дозволяє отримати дані про будь-який орган людського тіла, якщо мова йде про внутрішні, подібні процедури навіть не потребують хірургічного втручання. Наприклад оглянути стан стравоходу, шлунку та кишківника в режимі реального часу можна за допомогою гастроскопа. Гастроскопія - це метод сучасного обстеження, де за допомогою спеціальної гнучкої трубки з відеокамерою, проводять повний огляд шлунково-кишкового тракту. Роблять це тоді, коли пацієнта турбує печія, постійні болі в животі, присутня нудота та діарея. Це можуть бути ознаки гастриту, виразки шлунку або дванадцятипалої кишки, дискінезії стравоходу (некоординовані спастичні скорочення стравоходу), гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (коли вміст зі шлунку потрапляє до стравоходу). В будь-якому випадку, потрібно звертатися до лікаря, задля своєчасного виявлення хвороби та недопущення її переростання у більш серйозну. Сеанс гастроскопії дозволяє отримати повну картину наявного захворювання, аби лікар зміг прописати необхідне та ефективне лікування. Перед медичною перевіркою потрібно проконсультуватись з медиком, він розповість Вам про особливості підготовки та проходження дослідження. Гастроскопія шлунка та кишківника потребує тривалої попередньої підготовки.

Гастроскопія шлунка, як сучасна процедура обстеження, фото-1

Гастроскопія шлунка:як проходить процедура? 

Дослідження шлунково-кишкового тракту роблять після попередніх аналізів та огляду. Зазвичай, лікар проводить пальпацію шлунку, щоб виявити больові місця, що турбують пацієнта. Після, для більш детального обстеження, пацієнту перевіряють шлунково-кишковий тракт за допомогою відеогастроскопа. Як вже зазначали, процедура, що потребує від хворого попередньої підготовки. А саме: 

  • за 6 годин до перевірки повинен бути останній прийом їжі (якщо досліджують кишківник – 12 годин); 

  • перед походом до лікаря не варто чистити зуби (щоб не подразнювати слизову);

  • також, потрібно зняти зубні протези та окуляри; 

  • не приймати ліки (якщо є препарати, які Ви приймаєте на постійній основі, попередьте про них).

Гастроскопія шлунка: огляд проходить у такі етапи: 

  • попередній інструктаж для пацієнта та підготовка обладнання (перевірка справності, обробка дезинфікуючими засобами);

  • перед безпосереднім введенням трубки, горло хворого знеболюють лідокаїном (на корінь язика наноситься розчин розпилювачем. Якщо у хворого спостерігаються сильні переживання, його можуть ввести в медикаментозний сон);

  • щоб рот пацієнта залишався відкритим, а зуби не пошкодили техніку, пацієнту встановлюють спеціальний мундштук.

Після процедури можуть спостерігатися нетривалі болючі відчуття в горлі.

Ковтати зонд: показання та протипоказання для процедури?

Часто, таке дослідження лякає людей. Багато хто вважає, що трубка гастроскопа може перешкоджати диханню, а сам процес досить тривалий, неприємний та болючий. Хочемо Вас заспокоїти, сеанс триває недовго – від 3 до 5 хвилин, а коли будете ковтати зонд, то дихатимете носом. Крім того, процес не болісний, лише неприємний. Лікарі радять прийти на медичну перевірку з близькою людиною, аби Вам було не так страшно і відчували підтримку. 

Після процедури їжу дозволяють вживати через 30 хв, після звичайного огляду. Після біопсії - їсти можна через 1 годину.

Гастроскопія шлунка, лікарі виокремлюють такі основні показання для проведення огляду: 

  • постійні болі у верхній частині шлунку;

  • наявна нудота або блювота (що не зумовлена отруєнням);

  • різка втрата ваги (без явних причин);

  • постійне відчуття печії. 

Дослідження шлунку не роблять людям, які нещодавно перенесли інфаркт або інсульт, які мають захворювання щитоподібної залози (зокрема її збільшення), пацієнт страждає на бронхіальну астму у загостреній формі або має викривлення хребта. Це основні протипоказання! Проте, кожний випадок та пацієнт індивідуальний та потребує детального попереднього огляду. Його здійснює лікар, який може направити на процедуру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...