Новини компаній
09:57, 17 березня

Дитина – наркоман: що робити

Новини компаній

З кожним роком згідно статистиці все більше і більше підлітків та дітей страждають на наркотичні залежності. Це такий бич нашого століття, від якого інколи важко сховатися. Кожен може стати жертвою наркотичної залежності, тож не треба звинувачувати свою дитину у цьому, а навпаки – подивитися на себе, які цінності ви вклали в дитину, який приклад показували. Може, треба почати з себе, щоб ваша дитина відчула силу та підтримку у вашому обличчі і захотіла змінюватися разом з вами?

Причини наркоманії

Дитина – наркоман: що робити , фото-1

Звісно, щоб дійсно виявити причину наркоманії певної дитини, потрібно глибоко попрацювати з психоаналітиком, якщо вона не лежить на поверхні – родичі також приймають різного виду хімічні речовини. Реабілітаційний центр Тернопіль може допомогти хворому на залежність, а також виявити першопричини захворювання, тому що тільки так можна позбутися хвороби раз і назавжди. Основні фактори, згідно багатовіковому аналізу аналітиків включають в себе:

  • Генетику. Деякі дослідження показують, що наркоманія може мати генетичну складову, тобто діти з родин, де є історія наркоманії, можуть бути більш схильними до вживання наркотиків. Але це не є стовідсотково. Скоріш за все, діти з часом свого розвитку беруть приклад саме з батьків. Якщо у сім’ї хтось навіть просто курить цигарки – цього може бути достатньо, щоб дитина виросла наркоманом.
  • Соціальне середовище. Включаючи сім’ю, друзів, школу та спільноту, може впливати на поведінку дітей. Недостатнє батьківське виховання, негативне середовище та схильність поводитись з наркотиками у друзів – можуть збільшити ризик розвитку наркотичної залежності. Тому дуже важливо розуміти свою дитину, намагатися цікавитися її життям не тільки, тому що так потрібно, але щиро. Дитина, яка довіряє своїм батькам та відчуває себе вдома, як вдома – не буде шукати втіху у наркотиках.
  • Психологічні проблеми. Діти, які мають не вирішені проблеми з психічним здоров’ям, які як раз таки виникають у сім’ях, де немає любові та турботи, схильні до тривожності, депресії, страху, можуть шукати спосіб сховатися від негативного середовища у наркотичних речовинах. Потрібно розуміти батькам, що діти роблять це не навмисно, та такий ефект спрацьовує як захисна реакція. Тому батькам наркомана потрібно шукати першопричину проблеми саме у собі та у методах їх виховання.
  • Соціально-економічні чинники. Діти у сім’ях з низьким рівнем доходів або з дисфункційних сімей можуть бути більш схилені до наркоманії.
  • Недостатнє освічення: брак знань про наркотики та їх наслідки може також призвести до ризику їх вживання.

Рання діагностика та лікування проблем дитинства, які можуть привести до наркоманії, такі як: підвищення самооцінки, допомога дитині у знаходженні друзів та позбавленні від страхів можуть повністю допомогти, або хоча б знизити ризики наркоманії у дітей. Також важливо підтримувати розвиток позитивних звичок та навичок у дітей, що може допомогти їм уникнути вживання наркотиків у майбутньому. Якщо у вашої дитини вже дуже складна ситуація, можна звернутися в реабілітаційний центр Тернопіль за екстреною допомогою, але важливо розуміти, що головна робота над дитиною буде чекати вас, коли вона повернеться з центру додому – в своє звичне середовище, яке повне тригерів.

Повернення з реабілітації

Коли дитина повернеться з лікування залежності в Тернополі – вам потрібно буде приділяти їй багато часу, взяти на себе відповідальність не зриватися на дитині, робити разом з неб корисні зайняття та показати на власному прикладі, що життя без наркотиків прекрасне. Завжди пам’ятайте, що діти не стають наркотично залежними просто так. На це є причини, та зазвичай вони криються саме у коріннях родини.

  • +380967653577
  • +380995275960 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
Оголошення
live comments feed...