• Головна
  • "Фактично нічого не зміниться": Віктор Ляшко пояснив, чому українці даремно стояли у чергах до аптек, і як насправді продаватимуть ліки
11:00, 1 квітня

"Фактично нічого не зміниться": Віктор Ляшко пояснив, чому українці даремно стояли у чергах до аптек, і як насправді продаватимуть ліки

"Фактично нічого не зміниться": Віктор Ляшко пояснив, чому українці даремно стояли у чергах до аптек, і як насправді продаватимуть ліки

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко пояснив українцям, чому вони даремно вчора стояли у виснажливих чергах до аптек, аби терміново придбати ліки.

" З 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна буде отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом.

Хочу підкреслити: за електронним рецептом будуть продаватися ті ліки, які і раніше відносилися до категорії рецептурних. Ви могли бачити це в їх інструкції по застосуванню, де в графі “категорія відпуску” зазначалось “за рецептом”. По факту єдина зміна полягає у тому, що раніше відпуск цих ліків відбувався за паперовим рецептом, а тепер буде використовуватись і електронний, що значно зручніше для всіх - і лікаря, і пацієнта, і фармацевта.

На час перехідного періоду, який точно діятиме щонайменше до кінця воєнного стану, можливе використання обох варіантів рецепту. Пацієнт може сам обрати, за яким рецептом йому зручніше придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

Контроль обігу рецептурних ліків є дуже важливим. Їх прийом має супроводжуватися пильним наглядом лікаря, оскільки передбачає підвищений ризик виникнення серйозних побічних ефектів, складний спосіб застосування (наприклад, ін'єкції), або може викликати залежність чи нести ризик зловживання. Впевнений, що лікарі підтвердять, наскільки катастрофічними є наслідки самолікування і скільки звернень фіксується саме з цієї причини.

Ліки – це не цукерки, а серйозні активні речовини, які без належного лікарського контролю можуть завдати шкоди життю та здоровʼю людини.

Лікуймося свідомо!

P.S.: Відповіді на найбільш поширені питання можна знайти на сайті МОЗ за посиланням в коментарях.

P.S.S. І нагадаю, що на антибіотики електронний рецепт запрацював ще в квітні 2022 року. Згадайте, чи це вплинуло для вас особисто на доступність лікування?",- ідеться у повідомленні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Віктор_Ляшко #аптеки #ліки

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...