
18:00, 6 серпня 2013 р.
Як продають тернополян у трудове рабство, на органи, у борделі?
Тернопільська область потерпає від безробіття, й люди продовжують виїжджати за кордон. Однак, усе частіше чоловіків, жінок і навіть дітей проти їхньої волі змушують займатися фізичної працею. Або ж – використовують як сексуальних рабів, Способів експлуатації людей у сучасному світі не менше, ніж у часи рабовласницького ладу.
Вражають держави, куди останнім часом продають українців. На першому місці – Росія: майже половина наших співвітчизників, потерпілих від торгівлі людьми, стали рабами саме там. Як живий товар українців часто використовують і в Туреччині, Польщі, Чехії, Італії. Не застраховані від «продажу» робітники й у себе на Батьківщині. Їдучи з села до великого міста, також можна потрапити у пастку. «Купуй українське!» – виголошують тепер не лише виробники продуктів харчування й туроператори, а й шахраї.
– Згідно з даними Міжнародної організації з міграції, за останні 20 років від торгівлі людьми постраждали понад 120 тисяч українців, – розповідає керівник Центру консультування мігрантів Марина Пасєчник. – Буває, що людей продають їхні ж родичі. Ми мали прикрий випадок у Тернополі, коли чоловіка зробила рабом його сестра. Скориставшись уразливим станом брата, вона продала його квартиру в місті та вивезла до однієї з країн Європи, де проти його волі утримувала три роки. Весь цей час одержувала його пенсію з інвалідності. З чоловіка знущалися – він схуднув на 30 кілограмів. Дивом повернувся до Тернополя і сьогодні мешкає у будинку-інтернаті.
За словами Марини Пасєчник, в області саме чоловіки найчастіше потрапляють у тенета рабовласників. Зазвичай, їх використовують як дармову робочу силу. Хоча солодкими обіцянками заманюють і в борделі, пише Наш день. Торік на Тернопільщині міліціонери виявили два факти торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації. Жертвами таких дій стали три мешканки області, одна з них була неповнолітньою.
– Ми стикалися з випадками, коли дівчат вербували в Болгарію збирати помідори чи огірки, але пропонували летіти через Москву, – розповіла жінка. – Там казали, що обіцяної роботи вже нема, але є краща – в Арабських Еміратах. За фальшивими документами вивозили туди й продавали.
Цьогоріч в області правоохоронці виявили й інші злочини работорговців. У двох випадках людей продавали на органи. Потерпіли чотири мешканці Тернопільщини, яким видалили нирки. Часто від ганебної торгівлі потерпають і найменш захищені – діти.
Сьогодні жертвами рабства опікуються не лише громадські організації, а й держава. В Україні діє Закон про протидію торгівлі людьми, постраждалі отримують відповідний статус і, хоча й невелику, фінансову підтримку та право на безкоштовну медичну допомогу. Однак, на початок квітня такий статус одержали тільки 35 українців. Зібрати докази непросто, а іноді воліють мовчати і потерпілі.
– Лише спільними зусиллями влади та громади можна протидіяти торгівлі людьми, – зауважила голова правління громадської організації «Відродження нації» Галина Кравець. – Потрібно узгодити дії всіх органів і служб, які опікуються цим питанням. Адже поки не зміниться економічна ситуація, українці шукатимуть заробітків далеко від дому, а отже, ризикуватимуть своєю свободою.
За словами фахівців, зважившись на такий крок, потрібно ретельніше перевіряти інформацію посередників, які обіцяють золоті гори. У Тернополі діє гаряча лінія з протидії рабству – 0 800 505 501 (безкоштовно із стаціонарних телефонів) та 527 (безкоштовно з телефонів операторів Київстар, МТС, life та Beeline). Звернутися на лінію може кожен, хто бажає отримати кваліфіковану консультацію щодо безпечного виїзду за кордон, та ті, хто потрапив у критичну ситуацію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...