• Головна
  • Тернополянин купив «BMW» і став жертвою автошахраїв
20:30, 6 серпня 2013 р.

Тернополянин купив «BMW» і став жертвою автошахраїв

Недавно житель Тернополя, маючи деякі заощадження та узявши кредит, купив на авторинку Івано-Франківська омріяну «BMW». Продавець запевнив – з автомобілем все гаразд, недавно пригнаний із Німеччини, і з документами все в порядку.

Проте тернополянин недовго насолоджувався керуванням іномаркою – під час огляду транспортного засобу правоохоронці запідозрили зміну маркувальних позначень і, не вагаючись, вилучили транспортний засіб та направили на експертне дослідження, яке й виявило підробку.

– Таких випадків, коли автошахраї умисно, з метою наживи підробляють номерні деталі транспортних засобів, обманюючи при цьому довірливих покупців, виявляємо багато, – сказав експерт сектора комплексного дослідження транспортних засобів та оцінювальної діяльності НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області Анатолій Гладуш. – Існує чимало шляхів незаконної легалізації: перебиття усього ідентифікаційного номера кузова, кількох символів, заміна номерних деталей, вварювання пластини з іншими номерами кузова не в умовах заводу-виробника тощо. Ще одна небезпека, яка підстерігає покупця на авторинках, – купівля автомобіля-"двійника". Тобто авто, яке нібито зареєстроване, у відповідній базі даних України, має супроводжуючий документ, однак свідоцтво про реєстрацію автомобіля підроблене, а номер кузова такий самий, як у насправді зареєстрованого автомобіля, тільки перебитий. Така ж іномарка їздить дорогами України, а покупець купує викрадений "двійник" і не підозрює обману.

Саме для ретельного з’ясування усіх обставин пов’язаних із дослідженням транспортного засобу, відповідності номерів кузова заводу-виробника, а також свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу стандартам України залучають спеціалістів нашого підрозділу. Під час оглядів автомашин використовуємо сучасне обладнання та спеціальні методи дослідження, пише газета Свобода. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 290 КК України. Після закінчення досудового розслідування матеріали направлять в суд.

Для запобігання таких неприємностей, а разом з тим збереження своїх коштів, нервів і часу фахівці радять звертатися до спеціалістів НДЕКЦ і замовляти комплексне дослідження транспортного засобу, щоб не придбати автомобіль, який потім можна втрати.

Факти виявлення автомобілів-«двійників» в Тернопільській області непоодинокі. Тільки від початку року за постановами слідчих фахівці НДЕКЦ при УМВС України в області провели 13 експертиз з комплексного дослідження транспортних засобів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Військкоматів не уникне ніхто: повідомили про важливий нюанс нової хвилі мобілізації
"Лютий холод іде в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -6 градусів, дощ і снігопад?
Вражаюча карколомна ДТП: тролейбус зніс авто рятувальників і понісся тротуаром збивати перехожих (ФОТО, ВІДЕО)
"Потужна гроза суне в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куде пре мороз у -5 градусів, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...