
Новини компаній
12:40, 24 травня 2023 р.
Лікар-гінеколог Оксфорд Медікал розповість, як стрес впливає на здоров'я жінки
Новини компаній

Ми вже дуже довго перебуваємо в стресі, а стрес як ми знаємо призводить до проблем зі здоров'ям. На жаль, в першу чергу, страждає саме інтимне здоров’я. Неспецифічні запальні захворювання ОМТ, гормональні захворювання, втрата імунної опірності і дисбаланс флори.
ЯКИМ Є МЕХАНІЗМ ВПЛИВУ СТРЕСУ НА ЖІНОЧИЙ ОРГАНІЗМ?
Жінки більш чутливі до стресу, вони мають більш високий рівень депресій і тривоги, а також ознак посттравматичного стресового розладу, саме тому жінки більш схильні до проявів психосоматичних реакцій, які часто пов'язані з репродуктивним здоров'ям.
Високий рівень стресових гормонів призводить до пригнічення імунітету, зниження вироблення мелатоніну та гормону росту (а значить ми швидше старіємо, гірше відновлюємося), пригнічення репродуктивної функції.
Гормональні та імунні порушення провокують розвиток захворювань, які у свою чергу є внутрішнім фактором нового стресу.
Це порочне коло, яке необхідно розірвати, якщо ми хочемо вести якісне життя, добре почуватися і чудово виглядати.
ЧОМУ СТРЕС ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНИЙ?
Статистика говорить про те, що існує більше тисячі стрес-індукованих захворювань, тобто хвороб, причиною яких став стрес.
Стрес загалом сприяє зниженню імунітету. На тлі сильних переживань імунна система перестає працювати на повну силу, загострюються хронічні захворювання та провокуються нові.
Щоденний стрес швидко виснажує організм та порушує взаємодії всіх систем органів. Для жінки це насамперед небезпечно порушенням гормонального фону та збоєм менструального циклу. Більше того, тривалий і сильний стрес здатний призвести навіть до аменореї - відсутності менструацій протягом більше 3 місяців. У такому стані організм бореться за те, щоб вижити, та відключає репродуктивну функцію.
Наслідки стресу для жіночого організму:
- розлади менструального циклу (затримка менструації, посилення болю під час менструації, ановуляція та ін.);
- нейроендокринні захворювання, які в наслідку призводять до порушення регуляції МЦ;
- дисбаланс мікрофлори (бактеріальний вагіноз, молочниця);
- стрес-індуковане безпліддя (внаслідок критично низького рівня прогестерону);
- порушення інтимного життя (вагінальна сухість, вагінізм, біль під час статевого акту).
ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА ФОНІ ПОСТІЙНОГО СТРЕСУ?
Практично у кожної третьої жінки неможливість завагітніти спричинена хронічним стресом. Трохи статистики – причиною 30% випадків безпліддя є стрес. Чи не є достатнім привід, щоб звернути увагу на свій спосіб життя і звернутися до практик зниження стресу?
Якщо жінка виснажена та змучена постійними стресами та соціальними проблемами, скоріше за все, їй не вдасться уникнути гінекологічних проблем. Але нормалізувати свій стан можливо: для цього потрібно своєчасно звертатися до кваліфікованого лікаря, а за необхідності і до психолога.
Для відновлення жіночого здоров'я важливо все: і медикаментозне лікування, і встановлення душевної рівноваги. Головне не зволікайте з цим і вчасно звертайтеся за допомогою!
За детальною інформацією звертайтесь за тел.:
(068)752 52 52 та (0352) 52 5252.
Пацієнтів приймаємо за адресою: м. Тернопіль, вул. Качали, 5,проспект С.Бандери, 41,вул. Руська,17
Без вихідних!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:39, Вчора
9
11:59, 26 квітня
12
12:10, 1 травня
27
live comments feed...