
Новини компаній
18:00, 29 травня 2023 р.
Секрети світу спорту: ін'єкційні стероїди
Новини компаній

Напевно, кожному знайомий девіз справжнього спортсмена: «Далі, вище, швидше!». Однак чи завжди вдається досягти відмінного результату виключно тренуваннями? Стан організму кожної людини індивідуальний – для того, щоб досягти успіху, одному потрібно місяць тренувань, а іншому – рік. Це порівняння дещо перебільшення, але воно добре пояснює бажання спортсмена швидше довести свою ефективність у професійному плані, потіснити конкурентів.
Деякі спортсмени разом із правильним харчуванням, постійними фізичними навантаженнями використовують стероїди. Нагадаємо, що в медицині дані препарати, які є аналогами чоловічих статевих гормонів, виведеними синтетично, застосовують для лікування деяких захворювань. У спорті стероїди грають величезну роль, використовуючись для нарощування м'язової маси, підвищення фізичної активності, збільшення сили.
Ін'єкційні стероїди у різних видах спорту
Вирізняють кілька категорій стероїдів – залежно від форми випуску. Одним з базових різновидів є стероїди ін'єкційні. Вони від інших препаратів тим, що організм отримує дозу синтетичних стероїдів шляхом ін'єкцій. Прикладом такого препарату може бути Сустанон – препарат, досить популярний серед бодібілдерів.
Розглянемо, як ін'єкційні стероїди використовуються у спорті. Навіть новачкові стає ясно: щоб збільшити витривалість, силу, наростити м'язи, слід зробити укол стероїдів. Цей шлях найчастіше обирають бодібілдери – у цьому виді спорту акцент робиться на зовнішню фізичну привабливість та її демонстрацію. Саме тому збільшення м'язової маси має сенс. Також ін'єкційні стероїди знайшли застосування в інших видах спорту:
● силове триборство;
● гирьовий спорт;
● легка атлетика;
● дзюдо тощо.
Найчастіше стероїди ін'єкційного типу застосовують у тих видах спорту, де акцент робиться на витривалість і набір м'язів. Крім бодібілдерів, стероїди активно використовують шанувальники пауерліфтингу, а також представники східних єдиноборств, які бажають перевершити суперника у витривалості. Однак чи корисні ці препарати?

Користь чи шкода?
Провідні тренери, лікарі та спортсмени досі сперечаються, доводячи користь або шкоду ін'єкційних стероїдів. Говорячи об'єктивно – є як плюси їх використання, так і мінуси. Серед переваг такі:
● швидке нарощування м'язів;
● підвищення енергії, витривалості;
● зниження терміну відновлення після спортивних травм, силових тренувань;
● підвищення рівня гормонів.
Однак безконтрольне вживання ін'єкційних стероїдів, що суперечить рекомендаціям лікаря, дозуванню, інструкції та здоровому глузду призводить до негативних наслідків. Мінуси ін'єкційних стероїдів наступні:
● кардіологічні проблеми;
● захворювання та критичні стани репродуктивної та сечостатевої системи нирок, печінки;
● негативний вплив на психіку – зростання агресивності, депресії;
● формування гормональної залежності;
● підвищений ріст волосся на обличчі та тілі;
● шкіряні захворювання, включаючи вугрову хворобу та акне.
Рекомендації щодо використання препаратів
Щоб мінімізувати ризики, необхідно використовувати ін'єкційні стероїди правильно. Консультація дієтолога та досвідченого лікаря – перший і необхідний крок. Не змінюйте самостійно тривалість прийому ін'єкційних стероїдів. Обов'язково застосовуйте їх за інструкцією у відповідному дозуванні, рекомендованому виробниками. Пам'ятайте: здоровий дух лише в здоровому тілі, тому головний акцент все ж таки слід зробити на збалансоване якісне харчування та фізичні навантаження.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:28, 30 квітня
11:33, 1 травня
11:28, 5 травня
15:55, 1 травня
live comments feed...