• Головна
  • "Тепер на вулицях повістки видають масово саме цим чоловікам, мобілізація в Україні посилюється на тлі скасування відстрочок": експерти сказали, чи дійсно служитимуть всі українці
18:07, 8 серпня 2023 р.

"Тепер на вулицях повістки видають масово саме цим чоловікам, мобілізація в Україні посилюється на тлі скасування відстрочок": експерти сказали, чи дійсно служитимуть всі українці

"Тепер на вулицях повістки видають масово саме цим чоловікам, мобілізація в Україні посилюється на тлі скасування відстрочок": експерти сказали, чи...

В Україні під час воєнного стану триває проведення загальної мобілізації. Багатьох цікавить питання, чи можуть до лав ЗСУ залучити всіх українців.

Як інформує "24", на думку військових експертів, загнати всіх в армію – значить створити величезну кризу в системі ЗСУ і в тилу. У разі тотальної мобілізації зупиниться економіка країни.

Чи можуть до лав ЗСУ залучити всіх українців

Командир другого штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук вважає, що перемогти ворога можна завдяки повному включенню держави у війну. Мовиться про тотальну мобілізацію в селах і містах, а також переорієнтацію приватного сектору на військові рейки.

Зауважимо, що поки діє стаття 23 Закону про мобілізацію з переліком осіб, які не підлягають призову, то всіх призвати на фронт не можуть. Координатор групи "Інформаційний спротив", військовий експерт Олександр Коваленко заявив, що у разі тотальної мобілізації зупиниться економіка країни.

"Багато професіоналів роблять потрібну роботу в тилу, їх не можна відірвати від виробництва. Візьмемо працівників ДСНС та енергосфери. Тільки завдяки їм Україна відновлюється після масованих ракетних ударів Росії. Якщо дати їм зброю, хто ремонтуватиме енергооб'єкти?",— сказав Коваленко.

Також є проблема у штатній комплектації підрозділу. Якщо відправити до ЗСУ 1 мільйон солдатів із тилу, потрібно буде укомплектувати 1250 батальйонних тактичних груп. Це 13 750 танків, 41 250 бойових броньованих машин, мільйони автоматів з патронами, а також спорядження.

"Питання, хто дасть стільки озброєнь? Сказати тотальна мобілізація – легко. Але організувати її без тотальної економічної кризи неможливо. Ми деградуємо за такого підходу і в якісному веденні бойових дій", – наголосив Коваленко.

Які є причини для неявки у ТЦК і СП

Серед поважних причин для неявки до військкомату є:

смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини (чоловіка), яка сталася пізніше ніж за сім діб до дати початку зборів;

хвороба або необхідність догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які проживають разом із військовозобов'язаним чи резервістом, у разі неможливості догляду за хворим іншим близьким родичем;

здійснення стосовно військовозобов'язаного чи резервіста кримінального провадження, а також застосування до нього адміністративного стягнення або кримінального покарання, яке робить неможливим його прибуття;

потрапляння під вплив надзвичайної ситуації, яка виникла під час призову на збори і стала перешкодою своєчасному прибуттю;

складання державних іспитів у вищих навчальних закладах.

Як інформує "ВН", В Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ триває загальна мобілізація, під час якої військовозобов’язаних громадян віком від 18 до 60 років призивають до армії. Однак низка законних підстав дає право на відстрочку.

До них належать, у тому числі, здобуття вищої освіти.

При цьому немає різниці, яку саме за рахунком освіту отримує людина. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

Згідно з документом, вищий навчальний заклад має вести персональний військовий облік працівників та студентів. Отже, при вступі до вузу військовозобов’язані мають надавати, зокрема, документи про військовий облік.

При цьому в Міністерстві освіти уточнили, що військово-облікові документи мають надавати всі абітурієнти, а не лише вступники 2007 року народження або молодші. Водночас вступники, яким виповнилося 27 років на день початку вступної кампанії, є військовозобов’язаними та повинні надавати військовий квиток або посвідчення військовозобов’язаного, а не посвідчення про приписку.

У свою чергу юристи пояснили, що для отримання відстрочки від мобілізації слід надати витяг з наказу або копію наказу вишу про зарахування людини на денну форму навчання. При цьому рівень освіти та кількість отриманих раніше дипломів про закінчення освіти не впливає на право отримати відстрочку. Такі обмеження не передбачені ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Проте слід зважати на те, що студенти, які отримали диплом бакалавра, але ще не зараховані до магістратури, можуть бути мобілізовані. Формально у період між завершенням бакалаврату та вступом до магістратури або між магістратурою та аспірантурою вони не є студентами, тому право на відстрочку немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #РФ #війна
ТОП новини
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Потужна негода пре в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -21 градус, дощ і снігопад?
"Шалений успіх, багатство і втілення мрій": ці 2 знаки Зодіаку у другій половині весни зіткнуться з доленосними подіями
Оголошення
live comments feed...