• Головна
  • "88 000 грн зарплати на місяць": роботодавці кличуть трудитися українців, яким потрібна робота
20:27, 8 серпня 2023 р.

"88 000 грн зарплати на місяць": роботодавці кличуть трудитися українців, яким потрібна робота

"88 000 грн зарплати на місяць": роботодавці кличуть трудитися українців, яким потрібна робота

Німеччина прийняла понад мільйон громадян України, які залишили свою країну через повномасштабну війну. Українські біженці у ФРН дедалі більше влаштовуються працювати після тривалого перебування в цій країні.

Як інформує "24", майже половина з них мають зависоку кваліфікацію для роботи, яку виконують. При цьому заробляють біженці в середньому менше за німців.

Скільки біженців у Німеччині знайшли роботу та як працюють?

Інститут досліджень ринку праці та професійної підготовки (IAB) опублікував другу хвилю дослідження щодо зайнятості біженців. Опитування проводилось серед 6 тисяч біженців віком 18 – 64 роки.

Зазначається, що навесні 2023 року роботу мали 18% всіх працездатних біженців у Німеччині. Під час першої хвилі опитування восени 2022 року працевлаштовані були 17% втікачів від війни в Україні. Серед тих, хто перебуває в Німеччині понад рік, на роботу влаштувалися 28% біженців.

Найближчим часом кількість українців, які працевлаштувалися, має почати помітно зростати, адже більшість із них приїхала в Німеччину навесні або на початку літа минулого року. Тим більше, що 93% з тих, хто на момент анкетування не працював, заявили про намір працевлаштуватися: 69% відповіли, що зроблять це "неодмінно", 24% – "імовірно",

– йдеться у повідомленні.

Втім, майже половина працевлаштованих українських біженців працює за професіями, для яких вони формально мають надмірну кваліфікацію на німецькому ринку праці. Зокрема, вищу освіту мають близько 68% українських біженців працездатного віку, а професійно-технічну освіту – 16%.

Які зарплати?

Згідно з результатами опитування, українці заробляють менше німців. Середній місячний заробіток українських біженців, які працюють повний робочий день, становить 2 550 євро, тоді як середня зарплата працівників у Німеччині – 3 516 євро.

Крім того, жінки значно частіше працюють неповний день, ніж українські чоловіки, які приїхали в Німеччину, то й заробляють вони зазвичай істотно менше: 1 200 євро на місяць замість 2 300 у чоловіків. Водночас жінки на повній ставці отримують 94% від медіанної зарплати чоловіків, які працюють на повній ставці.

Як вплине проходження мовних курсів?

На повний робочий день влаштувалися працювати тільки 39% учасників опитування, ще 36% працюють частину дня. 7% проходять навчання або стажування, а 18% працевлаштованих зайняті несуттєво. Оскільки 80% біженців працездатного віку – жінки, а половина з них мають дітей, це ускладнює для них вихід на роботу.

Можливості працювати й заробляти підвищують освітня кваліфікація та відповідний професійний досвід. Завершення курсів німецької мови також збільшує шанси на отримання прибуткової роботи: українські біженці, які закінчили курс німецької мови на поглибленому рівні, мають на 21% вищий рівень працевлаштування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Робота #вакансії #зарплата
ТОП новини
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Потужна негода пре в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -21 градус, дощ і снігопад?
"Шалений успіх, багатство і втілення мрій": ці 2 знаки Зодіаку у другій половині весни зіткнуться з доленосними подіями
Оголошення
live comments feed...