Як живе поза сценою відома «мільйонерша» з Тернопільщини?

Коли слухаєш пісні у виконанні цих колоритних і неймовірно харизматичних жіночок, всидіти на місці неможливо: ноги самі пускаються у танок, а настрій просто зашкалює. Бо від кожної струменить така шалена енергетика, що зігріває, наче сонце, і притягує, як магніт.

Своєю безпосередністю та глибокою народністю вони завоювали прихильність сотень тисяч шанувальників і сьогодні є найрейтинговішим гуртом на теренах нашої неньки-України. Стрімко увірвавшись в український шоу-бізнес, «Лісапетний батальйон» під керівництвом Наталії Фаліон став володарем головного приза на грандіозному шоу «Україна має талант». Як мовиться, коментарі зайві.

Лісапетний батальйон, Марія Фаліон

Аби дізнатися, чим живуть поза сценою знамениті «мільйонерші» і як змінилося їхнє життя після проекту, ми вирушили до Скали-Подільської, що на Борщівщині. Коли нарешті дісталися до музичної школи, де власне й працюють більшість учасниць колективу, на нас уже чекала пані Наталя. Усміхнена, привітна і надзвичайно симпатична жіночка делікатно вибачилася за незручності. «Готуємося до початку нового навчального року, – пояснила вона. – Усе доводиться робити власними силами, пише Наш день. А ввечері на нас ще чекають два виступи – у Чорткові та в одному з сіл на Хмельниччині». Господиня люб’язно запросила до свого робочого кабінету, де за розмовою непомітно промайнули дві години душевного спілкування.

«Батальйон особого призначення»

– Пані Наталю, чия це була ідея: поїхати на шоу «Україна має талант»?

– Точно не моя. Після того, як нас почув Віталій Білоножко і як завдяки інтернету пісні гурту «пішли в народ», зокрема легендарний «Лісапет» (цю пісню переспівували всі, кому не лінь), мені надійшла пропозиція від каналу СТБ про участь у шоу «Україна має талант». Я навіть думки такої не допускала. Чомусь була переконана, що подібні шоу потрібні молодим, яким треба будувати своє майбутнє. А моє майбутнє, як і моїх «бабів», так ми себе називаємо, давно відбулося. Нас влаштовувала наша робота, тому нічого міняти не хотіли.

– Але ж хіба можна було втратити такий шанс?

– Над цим ніхто не задумувався. Ми й так досягли популярності, причому не лише на Тернопіллі. Йшли до неї щоденною кропіткою працею майже двадцять років. Та коли наші односельчани почули про те, що нас запрошують до столиці, буквально не давали спокою. Всі казали: «Їдьте до Києва, покажіть свій талант!». Останні сумніви розвіяв син, який зателефонував і остаточно переконав у тому, що варто спробувати спіймати птаха удачі за хвіст. Ото й наважилися на участь у цьому шоу.

– До речі, звідки така прикольна назва гурту – «Лісапетний батальйон»? Ви що, велосипедистки?

– Можна й так сказати, – сміється пані Наталя. – Лісапет – то найперший транспорт на селі, найнадійніший і до того ж екологічно чистий. А якщо серйозно, то в основу назви гурту ліг наш «шлягер» «Лісапет».

Я живу в Скалі-Подільській, але душею завжди у рідних серцю П`ятничанах. І тут, і там у мене є гурти, якими керую, – «Бабине літо» і «Забава». Для участі в «Україна має талант» ми об`єдналися в один – «Лісапетний батальйон», якому я й дала таку назву. А ще, коли представляю «бабів» на сцені, кажу: «Виступає «Лісапетний батальйон особого призначення» і я – його керівник «Родіна-мать» Наталя Фаліон.

«Де ж ви були стільки часу»?

– Вам, мабуть, і не снилося, що успіх буде настільки шаленим? Що стало найбільшим сюрпризом?

– Реакція залу і слова Ігоря Кондратюка: « Де ж ви були стільки часу? Ви підкорили Київ!». Після виступу весь зал разом із членами журі піднявся зі своїх місць, щоб провести нас аплодисментами аж за куліси. Пісня «Сама файна» нікого не залишила байдужим. Якщо «Лісапет» свого часу буквально зірвав інтернет, то під час виконання «Самої файної» зал перетворився на великий танцмайданчик. Не втрималась на місці навіть Слава Фролова. Вона витанцьовувала в такт музиці.

Ця пісня мені дуже подобається. Слова запропонував син, я їх тільки трохи переробила на власний манер. Тож озброївшись кількома популярними в народі піснями, гарним настроєм, який, до речі, завжди при нас, поїхали зі своїм батальйоном «брати Київ».

– І таки взяли!

– Якщо чесно, мали сумніви, чи пройдемо далі. Просто думали «засвітитися» на столичній сцені. Головним для нас було достойно виступити і «не підкачати». Але я майже не сумнівалася, що мої досвідчені і биті «баби» покажуть себе на всі сто.

– Дійсно не підкачали. Не лише поставили на вуха всю глядацьку залу, а й суворе журі. А які акробатичні трюки демонстрували! А чого був вартий танець живота у виконанні пані Гані!

– Якби ж ви знали, чого мені вартувало вмовити на таке жінку, яка розміняла восьмий десяток. Зате акробатичне колесо без проблем далося нашому хореографу… А взагалі кожна з учасниць має свій талант. Пишаюся нашим єдиним чоловіком – музикантом, оператором, технічним менеджером в одній особі – Віктором Кустіцьким. Дуже його шаную. Буває, серед ночі прилетить до мене муза, встаю і відразу набираю Віктора. «Ти вже спиш? – питаю. – Бо до мене муза навідалася. Треба терміново зустрітися і записати слова, бо до ранку забуду». Він – безвідмовний.

Від мільйона залишилися ріжки та ніжки?

– Оксана Марченко як у воду дивилася, коли сказала після вашого виступу, що ніхто не здивується, якщо ви виграєте мільйон.

– І не тільки Оксана. Нам постійно повторювали це й інші учасники шоу. Вони дуже доброзичливо до нас ставилися і дивилися на нас як на метрів народної естради. Коли ми дізналися, що за нас віддали найбільшу кількість голосів, то не повірили своєму щастю. Я навіть попросила Ігоря Кондратюка, щоб ущипнув мене. А ще мені розповідали, що старенькі бабусі і дідусі, які навіть на вибори так активно не ходять, з паличками риходили у сільраду, відривали від мізерної пенсії 3,5 гривні та просили, щоб їм допомогли відправити смс-повідомлення за наш «Лісапетний батальйон». Тому це наша спільна перемога.

– Мільйон – то дуже добре, але кажуть, що вам від нього дісталися ріжки та ніжки?

- Доля правди у цьому є, але, як кажуть, дарованому коневі в зуби не заглядають. Двісті тисяч одразу вирахували на податки, а нам на карточки закинули перший транш, тобто по 19 тисяч гривень. Решта грошей мали б бути перераховані впродовж трьох років, але у нас з’явився шанс отримати їх до кінця цього року.

– Знаю, ви вирішили вкласти гроші у дуже благородну справу.

– Це справді так. Ми з «бабами» вирішили: оскільки ці гроші від Бога, то ми повинні використати їх на святе діло і звести храм у П’ятничанах, на місці, де він був майже 450 років тому збудований, а потім знищений. Відкрити його плануємо до ювілейної дати. Отож маємо ще цілих два роки. А оскільки членами нашого гурту є представники різних віросповідань, то ще по десять тисяч піде на розвиток їхніх храмів, щоб ніхто не ображався і не розказував, що через той мільйон ми вже всі пересварилися.

«Піаніно ж не доїться»

– Ви виховали трьох дітей і вони також пішли у культуру. Чи не з вашої легкої руки?

– Це у нас генетичне. Мої батьки також були музикантами. Тато дуже хотів, щоб і я пов’язала своє життя з музикою. Він навіть продав корову, щоб купити мені піаніно. Над ним через це глузували односельці, мовляв, коли піаніно почне давати молоко…  Батько не зважав, бо вірив у мене і всіляко підтримував. А вже коли я досягла відповідного рівня, він якось сказав: «Ось тепер піаніно доїться».  Дуже шкода, що тато не дожив до головної перемоги.

Свого часу я закінчила інститут культури у Києві. До речі, навчалася на одному курсі зі знаменитим співаючим ректором Михайлом Поплавським. Цей же виш закінчили сини і донька, які сьогодні допомагають мені в усьому. Дуже за них тішуся. Особлива, так би мовити, творча співпраця у  мене із сином Сергієм, який допоміг написати багато пісень для репертуару «бабів». Під час зйомок діти за нас дуже хвилювалися , а підтримка найрідніших людей значить багато.

– А як чоловік ставиться до вашої популярності? Не ревнує?

– Ой, на початках було важко. Я часто пропадала на репетиціях і це дратувало чоловіка. Якось пізно повернулася з виступу, а він не відчинив дверей і сказав: «Іди туди, звідки прийшла». Я відповіла, що якщо піду, то вже не повернуся. У той вечір пішла на ніч до сусідки. Це і стало переломним моментом у наших стосунках. Чоловік зрозумів, що я не жартую, і вирішив, що краще мене підтримати.

«Євробачення відпочиває»

– Нелегка це ноша – популярність? Мабуть, тепер немає відбою від шанувальників?

– Так і є. Окрім мільйона гривень, проект подарував нам мільйони шанувальників. Вони створюють фан-клуби, телефонують, надсилають свої тексти, запрошують виступати у великі міста. На нас звернули увагу, іноді ті дзвінки аж заважають працювати. А ще підходять на вулиці, знайомляться, просять автограф.

– Якби вам запропонували вигідну співпрацю, переїхати до Києва, погодитеся?

– Ой, не знаю, не знаю… Я людина села, звикла до такого ритму життя, до своїх сільських шанувальників,  до своєї роботи, яку дуже люблю. Не можу зараз ствердно відповісти на це запитання, але цікаві пропозиції, якщо такі будуть, готова розглянути. З часом дасться чути.

– А як щодо «Євробачення»? Може, варто спробувати? Пам’ятаєте, оцінюючи ваш виступ, Слава Фролова зауважила, що «Євробачення» відпочиває.

– Думаю, поки що ми  не готові підкорити Європу, яка вже бачила «Бурановських бабок». Ми не хочемо бути їх клоном. Та й взагалі не впевнена. чи готова Європа достойно оцінити і зрозуміти нашу національну культуру. Краще співатимемо для народу, з якого вийшли самі.

– У вас на стіні фото відомого вінницького виконавця і автора пісень Миколи Янченка. Вас об’єднує творча співпраця?

– Не те слово. Це людина, яка не дає засиджуватися на одному місці, в усьому підтримує і допомагає. У тому, що ми вийшли на такий рівень, і його велика заслуга. Завдяки йому ми випустили свій перший диск, придбали мікроавтобус, без якого сьогодні – як без рук. Він пише для нас пісні, дає корисні поради. У нас є спільний кліп і, сподіваюся, далеко не останній. Словом, співпрацюємо дуже тісно.

- Бажаємо вам  нових творчих успіхів та перемог, бо ви того варті.

falion
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Державне підприємство «Бучацьке лісове господарство» інформує про появу зграї агресивних вовків. За даними лісників, хижаків вже бачили у селах Білявинці та Старі Петликівці Бучацького району. Відтак жителів Тернопільщини закликають бути максимально обережними під час перебування в полях та відвідуванні лісу. "Шановні громадяни! Будьте уважними й обережними!", – йдеться у зверненні ДП «Бучацьке лісове господарство» .
Суспільство
Проект перегляду тарифів на холодне водопостачання та водовідведення затвердили учора на відкритих громадських слуханнях, які відбулися у приміщенні комунального підприємства «Тернопільводоканалу», передає ТТБ. За словами директора «Тернопільводоканалу» Володимира Кузьми, якщо Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердить цей проект – тариф на холодну воду на 11% зросте з 1 січня. Бажання підня...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 11.12.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Гайова, 35-52.
Суспільство
Прем'єрний показ комедії "Секс і нічого особистого" у Тернополі відбудеться в четвер, 13 грудня о 15:40 годині. Як повідомляють на офіційній сторінці у мережі Фейсбук "Тернопільської кінокомісії", презентуватимуть фільм актори Сергій Притула (він ще й співавтор сценарію), Роман Луцький та Анжеліка Ніколаєнко. "Чоловіче его – це дуже тендітна структура, яку дуже легко зачепити. Особливо коли це стосується його статевого життя. Якщо йому говорять, що в сексі...
Суспільство
Не так вже й багато часу минулого від того жахливого дня, коли трагічний випадок обірвав життя багаторазового чемпіона світу з армреслінгу Андрія Пушкаря. І ось тернополянин Олег Андрійович Філь створив петицію на сайті міської ради, у якій пропонує вшанувати пам’ять про видатного спортсмена. Олег Андрійович зауважує, що Андрій Пушкар усе життя прославляв Тернопільщину. Попри те, що йому неодноразово пропонували переїхати жити в іншу країну, Андрій Анатолі...
Кримінал
Тернопільські патрульні відзвітували про свою роботу на вихідних 8-9 грудня. За цей час до них надійшов 201 виклик. Як повідомили в прес-службі Патрульної поліції Тернопільської області, у місті сталося 13 бійок, 5 крадіжок, 20 конфліктів та 12 ДТП. Також на вихідних зафіксували 8 випадків керування у стані алкогольного сп'яніння. Загалом інспектори склали 171 адміністративний матеріал. Також нагадаємо, що з 8 жовтня 2018 року в Україні у місцях концентрац...
Пригоди
Бійка за участю священиків тернопільської церкви Різдва Христового трапилася в селі Винятинці Заліщицького району. Все сталося просто у храмі та ще й під час богослужіння, яке закінчилося викликом поліції.  Як повідомляє "ІНТБ", священослужителі автокефальної церкви Різдва Христового, що в обласному центрі, на чолі із Архієпископом Тернопільським і Бучацьким Тихоном влаштували "розбірки" із настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці села Винятинці архі...
Суспільство
Незабаром Святий Миколай завітає до кожного з нас. Журналісти пройшлись по магазинах і визначили, скільки цього року вартуватиме кошик найпопулярніших подарунків на Миколая. Для того, аби купити фрукти та солодощі, вам знадобиться близько 250 гривень. Ціни в супермаркетах наступні: * Ківі – 40 грн/кг; * Апельсин – 30 грн/кг; * Мандарин – 26 грн/кг; * Хурма – 45 грн/кг; * Ананас – 70 грн/кг; * Яблука – 12 грн/кг; * Готові «Миколайчики» в пакунках – від 70 д...
Політика
Голова облдержадміністрації Степан Барна звернувся до депутатів обласної ради підтримати на сесії звернення Вселенського Патріарха Варфоломія до ієрархів української православної церкви московського патріархату взяти участь в Об’єднавчому Соборі. Собор, нагадаємо, запланований на 15 грудня у Святій Софії,  яка протягом століть була центром українського релігійного життя.   Зокрема, Степан Барна зачитав звернення Святійшого Вселенського Патріарха, Архієписк...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!