
15:00, 17 серпня 2013 р.
У тернопільських дворах ями засипали асфальтом, здертим під час ремонту доріг
Тернополяни нарікають, що у їх дворах ями засипали асфальтом, здертим під час ремонту доріг. Краще засипати таким відсівом, ніж ходити по ямах, пояснюють у міськраді. Грошей на ремонти немає, от і знайшли такий вихід
- У дворі на вул. 15 Квітня, 5 засипали ями, але старим асфальтом, здертим під час ремонту іншої дороги, - повідомив редакцію читач Олексій Козак. – Це ж неякісно. Таке покриття розпливеться з дощем. Його вже можна просто набрати в жменю.
Проблеми з ямами у цьому дворі вже багато років, додає чоловік. Декілька разів ці ями засипали щебенем. Але це не дало результату, адже він просто розлізся. А тепер знову вдалися до неефективного ходу.
- Чому використали здертий звідкись асфальт? Чому не новий? Може б ще в ті ями сміття насипали? – обурюється чоловік.
Там плавали човном
До речі, про величезні калюжі у дворі на вул. 15 Квітня, 5 ми писали в "RIA плюс" за №15 від 10 квітня цього року. Журналіст Віталій Дерех під час експерименту довів, що у тих калюжах можна плавати човном, пише 20 хвилин.
На те, що у дворах засипають ями здертим асфальтом нарікають і інші городяни. До нас на таку проблему поскаржилась і читачка пані Марія з вул. Монастирського, 42.
- Сил більше немає! - каже жінка. - Уже стільки разів скажилася в жек, навіть на прийом до міського голови ходила, але ради на комунальників немає!
Тернополянка повідомила, що їхній будинок — на балансі ПП “Наш дім”. У відповідь на скарги, що стосувалися якості покриття прибудинкової території, нещодавно їх двір засипали старим асфальтом, який здерли під час ремонту якоїсь дороги
- Ну, хіба так робиться? Це ж — не асфальт, а бруд, який зібрали на вулиці, - каже жінка. - Я живу на першому поверсі - дихати немає чим..
Рік-два послужить
Цей будинок в черзі на асфальтування прибудинкової території, пояснює інженер ПП "Наш дім" Василь Голодрига.
- Ми дали запит на капремонт у міськраду, але на жаль все впирається в кошти, - каже він. - Тому як вихід з ситуації – ями засипали асфальтним відсівом. Це покриття закатали семи-тонним катком, так що рік-два воно прослужить.
На капремонт у міськраді не було коштів, тож вдалися до ямкового ремонту за допомогою асфальтного відсіву, каже і директор ПП "Сонячне", на балансі якого будинок на вул. 15 Квітня, 5, Мирослава Лещишин.
- Там була погана дорога і ми відгукнулися на скарги, - каже вона. – На мою думку, там все зробили добре. Роботи проводили, коли було +28. Розпечений асфальт вирівняли грейдером і втрамбували катком.
Але людям не вгодиш, бідкається директор жеку.
- Коли дорога була погана, до нас дзвонили і просили зробити хоч щось, - каже вона. - Тепер коли зробили ремонт одні дякують, інші нарікають. Мовляв, тепер тут добра дорога і ганяють машини.
Таке покриття - безкоштовне
Хотіли б відремонтувати усі двори, та, на жаль, через тяжкі зиму та весну кошти змушені витратити на дороги, пояснює начальник управління ЖКГ міськради Микола Лесів.
– Тож капітального ремонту цього року дочекаються не всі двори, - каже він. - Ми вибрали лише найгірші . Приміром, на вул. Морзенка, 5, Злуки 46, 56. Зараз ремонт триває на Карпенка, 13. Для решту знайшли вихід з ситуації. Краще засипати відсівом, ніж ходити по ямах.
Пан Лесів додає, що таке покриття протримається рік-два.
- До речі, таким чином ми покрити вул. Бригадну у Кутківцях, вона вже третій рік тримається, - каже посадовець. - Відсів – це той самий асфальт. Враховуючи спеку, він гарячий. Тож ми його добре закатуємо і він тримається. Ми ж не просто так його розкидаємо, що його одразу змиє водою.
Аби зробити капремонт двору потрібно в середньому 750 тис грн, продовжує Микола Лесів. Є ціла технологія ремонту. Спершу знімають бордюри, підсилюють дорожне покриття, аж потім стелять асфальт. А покриття відсівом – безкоштовне. Платити треба лише за погрузку фрези.
До слова, у інших областях України, теж застосовують подібний метод покриття доріг. Зокрема, у Львові. Про це нам розповіла журналістка медіа-корпорації RIA у Львові Юлія Касько. Вона навіть надіслала нам фото, де яму у її дворі засипали камінням та уламками старого асфальту.
- На вулиці Куліша комунальники засипали ями старим асфальтом, - каже вона. - Однак, як пояснювали посадовці, це робилося для того, аби тимчасово прикрити аварійні ями. Коли ж наступлять відповідні погодні умови, вони обіцяли залатати ями, як годиться.
А от вінницьких колег таке ноу-хау тернопільських дорожників здивувало. У Вінниці таких методів для латання ям у дворах вони не помітили.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:01, 16 квітня
42
22:49, 9 квітня
live comments feed...