• Головна
  • Що їдять тернопільські студенти, якщо в кишені порожньо?
14:00, 18 серпня 2013 р.

Що їдять тернопільські студенти, якщо в кишені порожньо?

Студенти, особливо хлопці, про повноцінне харчування не думають. Обходяться звичайним fast food з мінімальними витратами. Проте лікарі впевнені, така швидка перекуска рано чи пізно дасть про себе знати.

Постійні пари, сесії, екзамени, відвідування спортивних секції та клубів за інтересами… Таке багате на події студентське життя. Хочеться встигнути все, інколи просто ніколи й поїсти. Та ще й у гаманці вітер свистить.

Проблема студентського харчування існує вже давно. Хронічні недосипання, порушення режиму дня та відпочинку, режиму харчування та інтенсивне інформаційне навантаження викликають ряд ускладнень. Перш за все, призводять до нервово-психічного зриву. Втім, серед молодих людей рідко знаходяться ті, котрі про те задумуються.

- Ми, як у вирії, - зізнається третьокурсник Михайло Прийменко. – Постійно спішимо на зустріч нових забав, свят і дискотек. Ми пізно лягаємо й рано прокидаємося. Якщо чесно, то багато студентів, не виспавшись, нічого й не снідають, а відразу йдуть на пари. На перерві можна випити кави з автомату, особливо смакує вона з пиріжком чи піцою.

Хлопець живе в гуртожитку, а тому харчуватися він звик за спільним столом, розділивши трапезу із сусідами по кімнаті.

- Їмо те, що маємо, - каже він 20 хвилин. – Комусь батьки щось передадуть. Коли самі приготуємо мівіни та купимо пару сардельок. Якщо захочеться супу чи борщу, йдемо в гості до дівчат. Вони частіше готують щось смачненьке.

Свої студентські перекуси пригадує і Юрій Матевощук. За його словами, піцерія для хлопців – найулюбленіше місце.

- Ми супи, борщі не виварювали, - додає Юрій. – Щось у магазині купимо. Якісь канапки зробимо, інколи від голоду рятував fast food. Уже на старших курсах ми потроху почали смажити картоплю й навіть варити суп. А так не заморочувалися.

Юрій був досить активним студентом, часто їздив на футбольні чемпіонати та літературні зібрання в інші міста України. Подорожуючи, часто обходилися тим, що мали.

- Для мене їжа, як і гроші не є чимось надто особливим, - каже він. – Вона потрібна, аби жити та мати сили займатися тим, що подобається.

Однак є й такі студенти, котрі ретельно стежать за власним здоров’ям. Так, Інна Шандрук намагається повноцінно харчуватися, щоб завжди гарно виглядати.

- Раніше я відвідувала тренажерний зал, тому постійно стежила за своїм денним раціоном, - розповідає дівчина. – Я відмовилася від майонезу, кетчупу та інших соусів,  а також солодкої газованої води, чіпсів, сухариків та іншої шкідливої їжі. Натомість намагаюся більше вживати овочів та фруктів, злакові культури.

На сніданок Інна зазвичай їсть мюслі або якусь кашу з салатом.

- Не обов’язково вибирати дорогі мюслі із сухофруктами, - радить дівчина. – Адже сухофрукти насправді дуже калорійні. Щодня я готую собі іншу кашу, аби забезпечити організму максимум поживних речовин.

Приблизно в одинадцятій годині ранку Інна влаштовує перекус – з’їдає яблуко або випиває йогурт. Обід у неї – найситніший.

- Обов’язково беру в їдальні борщ або грибну юшку, гречану кашу з печінкою або нежирним курячим м’ясом, салат і щось запити, - розповідає вона. – У середньому мені це обходиться в п'ятнадцять-двадцять гривень. Якщо купувати чіпси чи хот-доги в кіоску, ціна може бути набагато більшою. Якщо так і втамуєш голод, то не надовго. А яка шкода організму!

На вечерю студентка також їсть якийсь салат або молочні продукти. Але намагається на ніч не навантажувати шлунок.

- Коли я ходила на тренування, то обов’язково після занять випивала імбирний чай, їла куряче або індиче м'ясо, - додає вона. – А ще тренер радила їсти грейпфрут. Адже в ньому дуже багато вітамінів.

Щоб повноцінно харчуватися, не обов’язково потрібно викладати багато грошей, переконана Інна. Варто вживати найнеобхідніші продукти, корисні для травлення. У той же час можна добряче зекономити на решті «шкідників» - колі, спрайті тощо.

-  У середньому я витрачаю на продукти сорок-п’ятдесят гривень у день, - говорить дівчина. – Але я впевнена, що харчуюся повноцінно.

До слова, Інна – іногородня студентка, знімає квартиру разом із подругами. Щоб не навантажувати батьків матеріально, часто шукає підробіток. На період літніх канікул влаштувалася офіціанткою. Так чи інакше про своє здоров’я вона дбає.

Коментар експерта. Ігор ЯРОСЕВИЧ (47 р.), представник програми харчування «Гемокод» в Тернопільській області:

-  Особливості харчування молодих людей полягає в тому, що організм росте, формується, завершується статеве дозрівання.  Відповідно, у раціоні має бути  калорійна  їжа, кількість білків на одиницю маси тіла більша, ніж у дорослих, належна кількість природніх вітамінів і мікроелементів, особливо йоду, цинку, кальцію, фосфору та інших. Студенти звикли до швидкого харчування. Проте потрібно завжди намагатися  знайти час для мінімально доступного обіду. Це може бути: салат з капусти на олії, скибка чорного хлібу, проста перша страва чи каша гречана або пшоняна, по можливості – шматочок м'яса. Можна пройтися по їдальнях, прорахувати вартість простого обіду, порівняйти із вартістю кількох прийомів іншої некорисної їжі, яка не наситить, а лише приблизить до виникнення небезпечних хронічних захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"ТЦК шукає людей з певними професіями, в жовтні мобілізація торкнеться цих категорій": ці чоловіки підуть служити
"Масштабна і дика злива рине прямо завтра, в області йде несамовитий та потужний дощ": буде різкий холод, вітер і негода
"З 1 жовтня тариф на електроенергію радикально зміниться, українці не чекали цих нововведень": скільки треба платити?
"Чоловіків із цими професіями відправлять у ТЦК, буде колосальна втрата бронювання": повістки, мобілізація з 1 жовтня
Оголошення
live comments feed...