• Головна
  • "З 1 жовтня мобілізація зосередиться на пошуку цих українців, повістки вручатимуть їм масово": куди відпрвлять служити після призову?
21:00, 27 вересня 2023 р.

"З 1 жовтня мобілізація зосередиться на пошуку цих українців, повістки вручатимуть їм масово": куди відпрвлять служити після призову?

"З 1 жовтня мобілізація зосередиться на пошуку цих українців, повістки вручатимуть їм масово": куди відпрвлять служити після призову?

Загальна мобілізація та воєнний стан в Україні тривають з 24 лютого 2022 року, всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними та можуть бути мобілізовані до Сил оборони. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть мобілізувати будь-яких спеціалістів, які потрібні на фронті, в тому числі, якщо в них немає досвіду військової служби.

Як інформує "НВ", під час воєнного стану та загальній мобілізації в Україні будь-хто з чоловіків від 18 до 60 років може бути мобілізованим для захисту країни. Законодавство не передбачає обмежень щодо мобілізації осіб, які не проходили військової служби. Передбачено, що до початку служби мобілізовані проходять навчання й не можуть відразу бути відправлені на фронт.

Як пояснив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, мобілізовані без військового досвіду проходять навчання відповідно до своєї військової спеціальності, а офіцери запасу після військових кафедр проходять перепідготовку для офіцерів.

Навчання мобілізованих військовослужбовців

Мобілізовані без досвіду військової служби направляються на навчальні збори із загальновійськової підготовки. Вона проводиться у навчальних центрах, на загальновійськових полігонах або військових частинах територіальної оборони.

Мобілізовані, які раніше проходили військову службу, також проходять підготовку у військових частинах, до яких вони призначені під час мобілізації.

«Відповідно до визначених потреб для доукомплектування військових частин, призивають усі категорії і військово-облікові спеціальності. В першу чергу, звичайно, відбирається особовий склад, який вже мав досвід проходження військової служби. Такі військовослужбовці можуть направлятися безпосередньо до бойових військових частин. Всі решта військовозобов'язані запасу, які не проходили до цього військової служби, можуть бути призвані тільки до навчальних військових частин або до вищих навчальних військових закладів для перепідготовки», ― пояснив Горбач.

Закон визначає лише максимальну тривалість таких зборів — до трьох місяців. Водночас не встановлено мінімальних строків підготовки. Пізніше начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач вказував, що строк підготовки мобілізованих триває не менше одного місяця.

В статутах ЗСУ передбачено, що командир не може відправляти на передову для участі в бойових діях військових, які не проходили навчання.

Для окремих спеціальностей навчання може проводитися за кордоном на НАТіських зразках техніки.

Мобілізація ― які спеціальності потрібні та кого призивають

В ЗСУ потрібні всі спеціальності ― і на передову й у тил для забезпечення. Проте, без навчання нікого не відправляють у частини. Як пояснив Олександр Тіщенко, керівник Львівського обласного ТЦК полковник, навіть, якщо чоловік служив, після отримання мобілізаційного розпорядження нікого відразу на «нуль» не кидають.

«Якщо особа служила, тоді (її ― Ред.) скеровують до пункту постійної дислокації військової частини. Там упродовж 3−4 тижнів проходить бойове злагодження. Натомість усіх, хто не служили, ми скеровуємо до навчальних центрів», ― пояснив принципи мобілізації Тіщенко.

Він також пояснив, що зараз в Україні навчальні центри можуть спеціалізуватися на різних військових фахах, тому на це зважають першим. Крім того, зараз на передовій потрібні усі військові спеціальності ― від піхоти до пілотів.

«Потреби є у всіх військових спеціальностях — це піхота, танкісти, артилеристи, льотчики, а також десантники. Кожен навчальний центр має свою специфіку. В залежності від фаху, скеровуємо людей до відповідних навчальних центрів», ― пояснює він.

Мобілізації підлягають:

придатні та обмежено придатні військовозобов'язані від 18 до 60 років, які знаходяться в запасі й не мають досвіду служби; придатні та обмежено придатні військовозобов'язані від 18 до 60 років з досвідом військової служби;

придатні та обмежено придатні чоловіки від 18 до 27 років, якщо вони проходять службу в запасі;

виключені та зняті з військового обліку, якщо ВЛК визнає їх придатними й вони не вчиняли тяжкого та особливо тяжкого злочину;

особи з інвалідністю від 18 до 60 років, якщо ВЛК визнає придатними або обмежено придатними до служби ― за власним бажанням;

військовозобов'язані жінки, які стоять на військовому обліку;

Перевірки та медичне обстеження в навчальних центрах

Через зміни від наказу МО № 490 зменшено кількість хвороб, через які можна визнати військовозобов'язаного непридатним до служби. Крім того, законодавство передбачає, що після визнання військовозобов'язаного придатним або обмежено придатним до служби, він прибуває до навчального центру, який перевіряє його стан здоров’я, проводить морально-психологічну перевірку. Якщо результати будуть незадовільні, такого військовозобов'язаного можуть повернути в ТЦК.

В навчальних центрах мобілізовані проходять загальну військову підготовку, злагодження в підрозділах та необхідну підготовку для роботи за спеціальністю, якщо вона цього потребує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #РФ #війна
Останні новини
ТОП новини
"В Україні пенсіонерів чекає сюрприз, пенсія зросте для цих груп літніх українців": збільшення виплат прямо у січні 2025
"Шалений мороз у -10 градусів і холодний дощ накриють Україну, снігопад і негода йдуть в області": суне туман і хмарність
"Оприлюднено тарифи на світло та газ з 1 січня": як зміняться ціни на електроенергію і газ в Україні
"Карколомна аварія на Тернопільщині": п'яний водій спричинив ДТП за участю двох легковиків (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...