
17:59, 9 листопада 2023 р.
"63 000 грн зарплати на місяць": українцям, яким потрібна робота, пропонують чудові вакансії

У Чехії темпи працевлаштування українців – одні з найвищих у Європі. Роботу в цій країні знайшли понад половина працездатних біженців – 117 тисяч людей.
Які вакансії та зарплати пропонують українцям без знання мови у Чехії, у коментарі розповіла Маргарита Нестеренко, менеджер міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL.
Зарплата без знання мови – від 1000 євро
Як інформує "РБК-Україна", провідними секторами у Чехії є виробництво товарів масового попиту, логістика та автомобілебудування. Країна за рахунок розташування є своєрідним хабом між Західною та Східною Європою для великих логістичних операторів, таких як DHL, пояснюють в EWL.
YouTube Channel 00:00 ПопереднійВідтворитиНаступний Вимкнути звук Повноекранний режим Копіювати відео посилання Відтворити / Зупинити Вимкнути / Увімкнути звук Повідомити про помилку Мова Поділитися Vidverto Player ADVERTISEMENT
"Тому в країні багато вакансій саме в галузі логістики та складування – вантажників, операторів, де потрібно укомплектовувати і пакувати різноманітні посилки", – зазначає Маргарита Нестеренко.
На другому місці за популярністю вакансій – автомобільна галузь. В країні розташовані заводи, які займаються серійним виробництвом деталей для світових автогігантів.
Зарплата на роботі без знання мови і досвіду складає – 25-35 тис. чеських крон на руки (1000-1400 євро, або 40-55 тис. грн).
"Часто можна отримати додаткові гроші за роботу у вихідні або у нічні зміни, які за трудовим кодексом оплачуються вище. Наприклад, оператор на складі DHL, який обслуговує інтернет-гігант Amazon, отримує 27 тисяч чеських крон на руки (1100 євро або 42,3 тис. грн) – це базова зарплата і різні бонуси, зокрема за якість роботи", – пояснює фахівець.
Також у працівників є оплачувана відпустка, оскільки вони часто працевлаштовані за трудовим договором Hlavní prácovní poměr (HPP) – робота на повну ставку.
"Інколи люди не йдуть у відпустку і тоді перед звільненням отримують компенсацію, фактично ще одну зарплату", – додає вона.
Роботодавці зазвичай надають житло безкоштовно, а також часто купони на харчування.

Робота в Чехії: які вакансії та зарплати пропонують українцям без знання мови
Фото: Робота на пакуванні (gettyimages.com)
На яких умовах оформляють на роботу українців
Громадяни України, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають вільний доступ до ринку праці. Для отримання захисту необхідно особисто оформити подання в один із районних Центрів допомоги Україні в Чехії. На тимчасовий захист можуть претендувати громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року.
Важливо, щоб у громадянина України не було актуальної візи або посвідки на тимчасове проживання в іншій країні ЄС. Також Чехія не приймає українців, які вже отримували тимчасовий захист в іншій європейській країні.
"Можливості працевлаштування за біометричним паспортом у Чехії немає. Чехія – єдина європейська країна, яка не видає тимчасовий захист українцям, які після повномасштабного вторгнення більше 2 тижнів перебували в інших країнах ЄС. Або громадянин України має підтвердити, що не отримував захист в іншій країні, а перебував як турист чи відвідував рідних, маючи при цьому активну біометрію", – наголошує Маргарита Нестеренко.
Фактично, працювати зараз в Чехії мають можливість українці з тимчасовим захистом в цій країні та ті, хто вперше отримує захист саме у Чехії.

Робота в Чехії: які вакансії та зарплати пропонують українцям без знання мови
Фото: Робота на складі (gettyimages.com)
Чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців
Із початку війни тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тисяч біженців, у країні залишаються майже 360 тисяч. Майже третина з них працюють.
"Ми бачимо, що чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців, як це було і до повномасштабного вторгнення. І вони теж відчувають нестачу кадрів. Натомість інтерес українців до роботи в Чехії знижується, хоча до війни ця країна була одним з головних напрямків трудової міграції для громадян України", – звертає увагу фахівець.
Тепер українці частіше обирають інші країни Західної Європи, де роботодавці пропонують вищі погодинні ставки. Проте шукачі роботи часто не враховують, що прожитковий мінімум і вимоги роботодавців, зокрема, знання мови та покриття витрат на проживання працівником, наближають рівень чистої винагороди у західних країнах до країн Східної Європи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:00, 27 листопада 2024 р.
live comments feed...