• Головна
  • "Він порушив закон": в партії "Слуга народу" пояснили, чому проголосували за позбавлення мандата свого депутата у Тернопільській облраді (ФОТО, ВІДЕО)
08:27, 14 листопада 2023 р.

"Він порушив закон": в партії "Слуга народу" пояснили, чому проголосували за позбавлення мандата свого депутата у Тернопільській облраді (ФОТО, ВІДЕО)

"Він порушив закон": в партії "Слуга народу" пояснили, чому проголосували за позбавлення мандата свого депутата у Тернопільській облраді  (ФОТО, ВІ...

Члени обласної організації політичної партії "Слуга народу" вирішили позбавити депутатських повноважень свого однопартійця Ігоря Жмінку. На зборах прийняли рішення про внесення пропозиції щодо відкликання з депутатів за народною ініціативою.

Про це Суспільному розповів голова Тернопільської обласної організації політичної партії "Слуга народу" Володимир Гевко.

У зборах взяли участь 9 із 12-ти членів обласного осередку. Ігор Жмінка на збори не прийшов. Він направив депутатське звернення, у якому просив перенести зібрання через стан його здоров'я, — розповів Володимир Гевко. Однак, за його словами, Ігор Жмінка не надав про це жодних документальних підтверджень. Збори провели без участі Ігоря Жмінки.

Збори членів партії

Збори членів партії. Суспільне Тернопіль

"Неприбуття на збори чи конференцію депутата місцевої ради, який був належним чином повідомлений про них, не перешкоджає розгляду питання про внесення пропозиції щодо його відкликання за народною ініціативою", — сказав Володимир Гевко.

Також Володимир Гевко назвав причини, через які Ігоря Жмінку хочуть позбавити депутатського мандата.

"Депутат облради Ігор Жмінка порушив законодавство, а це підстава для його відкликання. Він не підтримує зв'язок з обласною організацією партії, якою він був обраний. Не проводить зустрічі з виборцями, не визначився і не оприлюднив дні, години та місце прийому виборців й інших громадян. Ні на сайті облради, ні на якихось інших інтернет-ресурсах нема жодної інформації про такі зустрічі. Практична діяльність не відповідає основним принципам і положенням передвиборчої програми обласної організації партії. У 2022 році не виконав зобов'язання звітувати перед виборцями".

Нагадаємо, Ігоря Жмінку з фракції “Слуга народу” в Тернопільській облраді однопартійці виключили 16 жовтня. 13 листопада 2023 року одноголосно підтримали пропозицію про відкликання його з депутатів.

Протоколи зборів направлять у територіальну виборчу комісію та у вищі керівні органи партії "Слуга народу", — сказав Володимир Гевко.

За коментарем з приводу рішення однопартійців щодо відкликання його з депутатів обласної ради кореспонденти Суспільного звернулися до Ігоря Жмінки. Він відповів, що наразі ситуацію не коментуватиме, бо перебуває на лікарняному.

Про процедуру відкликання депутатів з місцевих рад Суспільному розповів радник з правових питань громадянської мережі "Опора" Павло Романюк.

"Серед підстав для дострокового припинення повноважень є так зване відкликання за народною ініціативою. Чому я називаю так зване відкликання, бо останнє лише є словосполученням "за народною ініціативою". Таке відкликання відбувається виборцями відповідного округу, де обирався депутат місцевої ради, або ж, відповідно, партією".

Чоловік розповів, що є дві процедури відкликання.

"По-перше, це виборцями, коли створюється ініціативна група і збираються підписи, і є відкликання депутата партією. В нашому випадку, як це сталося з депутатом облради Ігорем Жмінкою, як я зрозумів, ініціюється відкликання партією і порядок такого відкликання описаний у Законі "Про статус депутатів місцевих рад. Відповідно до нього, відкликати депутата можна в будь-який час, але не раніше, ніж через рік після його обрання. Ініціювання такого відкликання відбувається місцевою парторганізацією, яка ухвалює на своїх зборах чи конференції відповідне рішення не менш ніж двома третинами від присутніх учасників. Ще потрібно зазначити, що якщо осередок, як у нашому випадку, ставить на зборах ухвалював рішення про ініціювання відкликання депутата, то має бути проінформована про це територіальна виборча комісія. А безпосередньо вже пропозицію щодо відкликання, вона вже адресується вищому керівному органу партії, котрий або погоджується з пропозицією, або відхиляє її".

Голова Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії Галина Щигельська телефоном розповіла, повідомлення про проведення зборів щодо відкликання депутата Тернопільської обласної ради Ігоря Жмінки, а також витяг з протоколу зборів обласної організації партії "Слуга народу" отримали сьогодні, 13 листопада. За її словами, на Тернопільщині депутата місцевої ради відкликають уперше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ігор Жмінка #Слуга народу #облрада #відкликання
ТОП новини
"30 000 грн зарплати на місяць": пенсіонерів, яким потрібна робота, терміново кличуть на вигідні вакансії
"Я завжди мріяла бути мамою дівчинки": дружину відомого співака з Тернопільщини Віктора Павліка звинуватили у хайпі на вагітності
Стало відомо, чому знаний на Тернопільщині аграрій Петро Гадз вирішив продати половину бізнесу
"Шалена гроза пре в ці області прямо зараз, лютий град накриє цей регіон": де буде дощ, негода і жахливий вітер до 20 м/с
Оголошення
live comments feed...