• Головна
  • "55 000 грн зарплати на місяць": роботодавці запрошують українців, яким вкрай потрібна робота
20:07, 20 листопада

"55 000 грн зарплати на місяць": роботодавці запрошують українців, яким вкрай потрібна робота

"55 000 грн зарплати на місяць": роботодавці запрошують українців, яким вкрай потрібна робота

Близько 140 тис українських біженців знайшли прихисток у Румунії. Про те, на які вакансії та зарплати вони можуть розраховувати без знання мови, розповіла керівниця міжнародної Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

Як інформує "Главком", за її словами, українцям без знання румунської мови і досвіду пропонують роботу на підприємствах автомобільної галузі, харчової та переробної промисловості, пекарнях.

"В Румунії, як у Польщі або Чехії, теж багато роботи на підприємствах автомобільної галузі, де виробляють комплектуючі для автомобілей. Такі вакансії переважають, оскільки усе більше автоконцернів переносять свої виробничі лінії до Румунії", – зазначила вона.

Крім того, без досвіду та мови роботу можна знайти на заводах м'ясної продукції. На деяких таких підприємствах працівників забезпечують безкоштовним дворазовим харчуванням.

"Базова мінімальна зарплата – 600-640 євро на руки. В місяць можна заробити 1200-1500 євро на руки за рахунок роботи у додаткові години, нічні зміни та премій. На Різдво та Великдень роботодавці також додатково виплачують 50% від зарплати як бонус", – розповіла Нестеренко.

Експертка додала, що більшість роботодавців надають безкоштовно житло, забезпечують безкоштовним проїздом до роботи. Для полегшення комунікації на підприємствах українськими працівниками опікуються координатори, які говорять українською чи російською і знають румунську мову.

Маргарита Нестеренко розповіла, що кожен громадянин України може отримати статус тимчасового захисту в Румунії незалежно від того, чи він перебував в Україні на момент початку війни.

"На відміну від багатьох країн ЄС Румунія не відмовляє у тимчасовому захисті, якщо людина вже користувалася прихистком в іншій країні ЄС або має візи чи посвідки на проживання в інших європейських країнах. Після прибуття до Румунії українці можуть звернутися за тимчасовим захистом до Генеральної інспекції імміграції", – заявила вона.

Наявність тимчасового захисту в Румунії дає українцям право на працю без необхідності отримання додаткових дозволів. Крім того, документ дозволяєаво залишитися на один рік в країні з можливістю продовження.

"Українці також мають можливість працевлаштуватися в Румунії на підставі біометричного паспорта і працювати 3 місяці, не отримуючи статус тимчасової охорони. А далі – подати документи на посвідку на проживання на підставі наявності роботи", – розповіла експертка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Робота #вакансії #зарплата
Останні новини
Оголошення
live comments feed...