
11:30, 26 серпня 2013 р.
Тернопільські абітурієнти неявкою на тестування пустили на вітер 10 тис. грн.
Зовнішнє незалежне оцінювання-2013 на Тернопільщині пройшло спокійно, організовано та без інцидентів. Незначні порушення суттєво на результати тестування не вплинули, каже відповідальний за проведення ЗНО в області Юрій Шайнюк.
Єдине, що засмучує, на кожне тестування не з’явилося близько 10% зареєстрованих учасників. Для абітурієнтів були підготовлені бланки, зошити, працював персонал на пункті тестування, відтак втрачено чималу суму грошей.
– Близько 10% зареєстрованих у цьому році учасників на Тернопільщині не з’явилися на тестування. Така ж тенденція спостерігається по усій Україні. Попри те, що вибір навчальних предметів скоротився із п’яти до чотирьох, відсоток тих, хто не з’явився на ЗНО, не змінився. Так даремно витрачаються державні гроші, які б можна було спрямувати на вдосконалення тестів, процедури тестування та підготовку кадрів, – розповідає Номер один Юрій Шайнюк. – Попри те, що результати першого тестування були оприлюднені доволі пізно, учасники не приходили на здачу обраного предмету. Очевидно, вони відчували, що напередодні добре склали тести, тому інші предмети їм не потрібні. Потрібно, щоб абітурієнти більш відповідально ставилися до вибору навчальних предметів. Треба заздалегідь визначитися з переліком дисциплін, а вузам скоротити кількість предметів за вибором. Адже для абітурієнта передбачено зошит для тестування, аудиторія, витрачаються кошти на транспортування, роботу працівників пунктів.
Найбільше абітурієнтів на Тернопільщині не з’явилися на тестування із всесвітньої історії, математики та біології. Вартість одного тестування у минулому році становила близько 40 грн. Цього року ця сума поки невідома, тому що не завершилась виплата коштів педагогічним працівникам, які брали участь у тестуванні в якості персоналу, службам, які допомагали у проведені тестування, серед яких Держава служба охорони, а також оплата за відправку кореспонденції, друк тестів тощо. За словами пана Шайнюка, вартість тестування не буде суттєво відрізнятися від минулорічної. Враховуючи, що в області на тестування не з’явилося 2482 абітурієнти, то держава понесли збитки на суму близько 10 тис. грн. У масштабах України ця сума тягне на сотні тисяч гривень.
Щодо організації проведення незалежного оцінювання в цілому, то суттєвих недоліків не було виявлено. Разом з тим, були неприємні факти, які свідчать про те, що необхідно вдосконалювати процедуру тестування та ретельніше готувати працівників.
– Потрібно підбирати людей відповідальних, добросовісних та організованих. У нас були окремі недоліки у роботі в аудиторії. Ці помилки не впливають безпосередньо на результат тестування абітурієнта. Хотілося б, щоб було якомога менше суб’єктивного фактору під час тестування. Потрібно вдосконалювати й систему використання металодитекторів. Фактично біля кожного абітурієнта прилад подавав сигнали. Він реагував на пряжки ремінців, заклепки та інші металеві деталі одягу. Це створювало серед учасників тестування сміх та іронію, хоча у шести випадках завдяки приладу нам вдалося виявити в учасників мобільні телефони, – пояснює Юрій Шайнюк.
Натомість проблем з оформленням документів та їх наявністю на пункті тестування практично не виникало. Такі випадки мали поодинокий характер. Траплялося, що учасники або губили паспорт, або здавали його для виготовлення інших документів чи забували сертифікат. Один з учасників прийшов на тестування із сертифікатом 2012 року, хоча дійсним є лише сертифікат 2013 року. Бувало, що учасники приносили копії документів. У таких випадках абітурієнтів на пункт тестування не пропускали.
– Більшість порушень пов’язані з обслуговуванням абітурієнтів та веденням документації, зокрема, неправильні записи у протоколах, помилки у прізвищах абітурієнтів тощо. Щодо учасників, то у сертифікатах були помилки, зроблені під час реєстрації: серія паспорта у сертифікаті могла не збігатися з оригіналом. Тим, хто реєструє учасників, а це працівники регіонального центру, потрібно уважно вичитувати документи, – каже Юрій Шайнюк.
З яких регіонів тестові завдання перевіряли працівники пункту перевірки на Тернопільщині, наразі не відомо, однак за характером питань та відповідей можна припустити, що це були тестові зошити з південних регіонів. Куди ж були направлені роботи з нашої області, організатори не повідомляють, але за адресами розсилки це були всі дев’ять регіональних центрів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:50, 16 квітня
19:33, Вчора
12:52, 16 квітня
live comments feed...