Новини компаній
18:42, 20 грудня 2023 р.

Як вибрати хлібопіч?

Новини компаній

Модельний ряд хлібопічок може вразити уявлення навіть найвибагливішого гурмана – магазини побутової техніки пропонують пічки на будь-який, як кажуть, смак і колір. Але щоб не купити кота в мішку перед виходом за покупкою, спочатку краще розібратися з нюансами.

Об’єм

Обирати пристрій передусім бажано виходячи з того, скільки хліба споживає ваша сім'я. Це підрахувати нескладно (орієнтовно 1 людина споживає за день 250-300 г хліба). Якщо у вас велика сім'я, слід звернути увагу на моделі, які дозволяють випікати буханки до півтора кілограмів зараз. Якщо в сім'ї, наприклад, три людини достатньо об'єму до 900 грамів. Є і менші ємності – до 500 грамів. Судячи з інтернет-форумів господинь, найоптимальніший варіант - до 1 кг.

Потрібно пам'ятати, що чим більший об'єм робочої пічної ємності – тим більше габарити апарата. І якщо у вас невелика кухня, то не полініться зробити вимір попередньо припущеного місця встановлення і, виходячи з цих параметрів, обирати хлібопічку. Також бажано знати відстань до розетки і при покупці звернути увагу на довжину шнура апарата, щоб потім не "мучитися" з переноскою.

Потужність

Наступний важливий аспект - потужність пристрою. Чим більший його об'єм, тим більше споживання/витрат електроенергії. Найпоширеніші моделі розраховані на 450-860 Вт. Найпотужніші - до 1650 Вт. Потужність хлібопічки впливає на час випікання і кількість спожитої електричної енергії. Чим потужніше піч, тим швидше і якісніше вона місить тісто і випікає хліб. Але відповідно споживає електроенергії значно більше. Цей показник важливий для тих, хто звик рахувати копійки. І тут, знову ж таки, за відгуками учасників форумів, оптимальний варіант пристрою з потужністю до 550 Вт.

Набір програм

Тут все абсолютно індивідуально. Виробники безперервно вдосконалюють технології та створюють нові опції для хлібопічок. Пристрій може мати до 20 програм. Можливо, буде корисним перерахувати основні серед них. Найпоширеніші хлібопічки мають такі режими:

  • Випікання кількох видів хлібобулочних виробів, а саме: різні сорти хліба, бездріжжове випікання, солодкі булочки з добавками, кекси, французький багет.
  • Випічка з декількох видів тіста.
  • Приготування з готового тіста.

Це ще не все

Крім основних програм, машина може бути обладнана додатковими функціями:

  • таймер, який відкладає процес випікання або замішування на період від 6 до 12 годин;
  • диспенсер - додає в хліб різноманітні начинки: спеції, родзинки, горіхи, і т.д.;
  • термос - функція підтримки обраної температури випеченого хліба;
  • ступінь підсмаженості корки - ця опція є практично у всіх печах, але в багатьох моделях доступна лише для білого хліба;
  • улюблена програма - дозволяє самостійно налаштувати та запам'ятати ваші установки під улюблений рецепт;
  • блокування від дітей - кришку пристрою неможливо відкрити під час готування;
  • функція запам'ятовування зупинки програми;
  • захист від перепадів напруги.

А це ще не все

Існують моделі хлібопічок, які обладнані режимами роботи з різними сортами та видами борошна: житнім, кукурудзяним, борошном грубого помелу.

Та ще трошки!

Пристрій може бути не лише хлібопекарнею, але й міні-кухонним комбайном для збивання масла, приготування йогуртів, випікання солодощів з додаванням маку, родзинок, шоколаду і т.д. Зручною додатковою програмою буде функція приготування домашнього варення та джему.

На що звернути особливу увагу

Корпус печі. Корпус з нержавіючої сталі міцніший і красивіший, але робить пристрій важчим і дорожчим. Також на полірованій сталі залишаються сліди від пальців. З іншого боку, корпус з пластику легший, простіший у догляді, дешевий, але менш міцний.

Робоча чаша. Вона виготовляється з алюмінію або нержавіючої сталі і покривається антипригарним покриттям. Чаша з алюмінію дешевша, але швидше зношується. Чаша зі сталі довговічніша, але дорожча. Перед покупкою обов'язково огляньте антипригарний шар. Він повинен бути гладеньким, без подряпин і виступів.

Кришка печі. Якщо вона знімна, це полегшить миття пристрою. Також важливо, щоб кришка хлібопічки мала велике оглядове вікно.

Таймер. Багато людей вмикають його ввечері, готуючи собі на ранок свіженький, тепленький, ароматний хліб. Він є практично в усіх моделях, але працює по-різному. У якісних моделях таймери працюють чітко за годинами і хвилинами. Розповідати про принципи пристрою різних видів таймерів - це окрема стаття, тому краще запитувати про роботу конкретного таймера безпосередньо у продавця.

Захист від перепадів напруги. Якщо в вашій електричній мережі часто стрибає напруга, обирайте дорожчу модель хлібопічі, де є захист від таких неприємностей. Захист є практично в усіх моделях, але в бюджетному варіанті його пам'ять запрограмована приблизно на 5-10 хвилин, в той час як більш дорогі пристрої обладнані пам'яттю на 40 хвилин.

Щоб перестрахуватися, деякі купують додатково стабілізатор напруги.

Шум і запах. Усі пристрої, незалежно від вартості, видають шум від 40 децибел. Хлібопічка Panasonic за 370 доларів і Vinis за 60 можуть шуміти, як кухонний комбайн. Проте в більш дорогих моделях відсутній такий побічний ефект, як поява запаху пластмаси при перших випічках. Тут можна сказати тільки одне: до шуму можна звикнути, запах з часом розчиняється, а собівартість домашнього хліба майже в 2 рази нижче, ніж буханки з супермаркету при значно кращому якості і смаку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...