
08:50, 2 вересня 2013 р.
Школярі стануть «піддослідними кроликами» в освітянських експериментах Табачника
У Міносвіти грандіозні плани на українських школярів. У 2018 році збираються ввести профільну освіту, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.
Іншими словами, всім нинішнім п'ятикласникам після девятого класу доведеться обрати профіль навчання, тобто вже мати чітке уявлення, ким бути в житті.
Наразі вся підготовка до профільного навчання залишається лише на папері та називається концепцією. Згідно з нею, у десятому та одинадцятому класах залишиться тільки шість обов'язкових предметів: математика, іноземна мова, природознавство, українська мова та література, історія України і всесвітня, а також фізкультура. Усе інше учні обиратимуть самостійно.
"Ви захоплюєтеся українською літературою й історією України – у вас буде шість уроків, а фізики два", - пояснив голова Міносвіти Дмитро Табачник.
Саме через фізику профільне навчання і почали критикувати. Українські науковці написали міністрові Табачнику відкритий лист: "Ви виховуєте націю невігласів - не може бути такого, щоб фізика не увійшла до переліку обов"язкових предметів". І це було тільки перше зауваження.
"Для справжнього профільного навчання потрібно від трьох до п'яти років, а в іншому випадку це буде поглиблене вивчення того чи іншого предмету", - зауважив Лікарчук. "Просто більше годин на якийсь предмет за відсутності бази, технології і таке інше - це також буде профанація профільного навчання", - вважає заслужений вчитель України Віктор Громовий.
Дехто називає профанацією й інше нововведення Міністерства освіти. Цього року всі п'ятикласники обов'язково мусять вивчати другу іноземну мову на вибір. Офіційно це називається новим державним стандартом. "Новий стандарт вступає в силу з першого вересня, а виконувати цей стандарт немає кому", - нарікає заступник директора загальноосвітньої школи Інна Нестоїтер.
Проте чиновники заперечують брак кадрів і звітують натомість про те, що найбільше українських школярів другою іноземною обрали німецьку та російську. Як от, наприклад, в одній сільській школі на Запоріжжі. Щоправда, "великий та могутній" тут вчитимуть не від великої любові, а таки через те, що іншу іноземну викладати нікому.
Також за новим державним стандартом інформатику починають вивчати у другому класі. Уже розроблені спеціальні програми, написані барвисті підручники, а от і з комп'ютерами є проблеми навіть у столиці. Щоправда, у Міністерстві в це не вірять.
Нагадаємо, що наразі про нову програму достеменно відомо лише одне: учням п'ятих і других класів перших півроку оцінки не ставитимуть.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:48, 12 квітня
10
11:40, 12 квітня
20
15:19, 16 квітня
10:31, 9 квітня
live comments feed...