• Головна
  • "Повістки почали видавати водіям масово у цих місцях, ці чоловіки будуть призвані до 1 березня": мобілізація наростає
16:57, 5 лютого

"Повістки почали видавати водіям масово у цих місцях, ці чоловіки будуть призвані до 1 березня": мобілізація наростає

"Повістки почали видавати водіям масово у цих місцях, ці чоловіки будуть призвані до 1 березня": мобілізація наростає

Перед пунктами пропуску через державний кордон України з'явилися мобільні пости. Їх розгорнули територіальні центри комплектування та соціальної підтримки спільно із правоохоронними органами. Стало відомо про видачу повісток водіям, зокрема заброньованим.

Як інформує "Today.ua", про зміни на кордоні повідомила Європейська Бізнес Асоціація. Вказано, що співробітники ТЦК та поліції перевіряють документи у водіїв вантажівок, які проводять перевезення. Їм вручають повістки з вимогою відвідати військкомат та оновити свої облікові дані.

Вказано, що внаслідок заходів утворюються додаткові черги, між співробітниками транспортних компаній поширюються панічні настрої. Проблемою є й той факт, що повістки видають навіть заброньованим водіям, у яких можуть виникнути розбіжності з відстроченням від мобілізації.

"Навіть якщо водій заброньований зараз, перед перебронюванням працівник може бути кілька днів/тижнів не на броні. Відповідно, має з'явитися у ТЦК для оновлення інформації і, з досвіду про який говорить бізнес, часто таких працівників мобілізують, не дочекавшись рішення про продовження броні" , - зазначили у ЄБА.

У результаті спостерігається ускладнення логістичних операцій. Багато водіїв, уповноважених здійснювати перевезення, зіштовхнулися з проблемами у своїй роботі.

В Асоціації уточнили, що нововведення можуть призвести до розірвання контрактів з міжнародними замовниками, втрати замовлень та довіри, звільнення працівників та зупинення виробничої діяльності компаній. Це у свою чергу призведе до зменшення надходжень до держбюджету через зниження обсягу митних платежів та податків.

"Важливо додатково передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але водночас активно працюють та сплачують податки до бюджету України", - закликали у Європейській Бізнес Асоціації.

На кордоні з'явилися мобільні пости ТЦК: заброньованим водіям вручають повістки

На кордоні з'явилися мобільні пости ТЦК: заброньованим водіям вручають повістки

Нагадаємо, що сьогодні, 5 лютого, президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді продовжити дію воєнного стану та мобілізацію.

Як інформує "ВСН", Мобілізацію проводять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Керівники ТЦК уповноважують осіб, передбачених законодавством, проводити оповіщення серед чоловіків. Оповіщення проводиться через вручення повістки, яку не можна оскаржити в суді, чи відмовитися від неї.

Підполковник Володимир Фітьо пояснив, що громадяни України, які отримали повістки і добровільно за ними прийшли, звіряють дані, перевіряють наявність відстрочки та придатність до служби на ВЛК.

"Військовозобов'язані громадяни після отримання повістки, якщо вони з’явилися в ТЦК особисто, проходять медичний огляд та оновлюють свої військово-облікові дані. Якщо в них немає причин, передбачених законодавством для отримання відстрочки від мобілізації, їх скеровують у навчальний центр, де проходять навчання від одного місяця і, відповідно, вже потім скеровуються до своїх військових частин", ― пояснив він.

Уповноважені працівники ТЦК, керівники на роботі, домовласники та керівники ОСББ, представники органів місцевого самоуправління можуть вручати повістки про уточнення даних, проходження ВЛК. Хто не має права на відстрочку і визнаний придатним до служби може отримати мобілізаційне розпорядження.

Як вручають повістки і що там вказують

Уповноважені особи за наказом керівника ТЦК здійснюють оповіщення військовозобов'язаних чоловіків щодо мобілізації шляхом вручення повісток. Порядок вручення повісток не прописаний у законодавстві, визначено тільки, що її мають вручити особисто під підпис військовозобов'язаному, вона має містити штамп та підпис керівника ТЦК. Це підтверджує рішення Верховного Суду у справі № 759/5435/16-к від 28 січня 2020 року.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затверджений постановою КМУ № 1487, закріпив форму та реквізити для заповнення повістки, а також правила щодо вручення повістки адресно та на роботі.

Повістка має містити такі реквізити та бути заповненою до вручення військовозобов'язаному:

прізвище, ім'я та по-батькові військовозобов'язаного;

номер повістки;

дата народження військовозобов'язаного;

адреса військовозобов'язаного;

номер і дата розпорядження щодо вручення повістки;

дата, час та адреса місця, куди треба з’явитися;

уточнення щодо документів чи речей, які варто мати із собою;

назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім'я та по батькові керівника ТЦК;

дата вручення повістки;

"Найбільш потрібні фахівці - це, звичайно, піхота. Це та піхота, яка йде вперед, яка штурмує, яка закріплюється в окопі, утримує позиції, та піхота заходить на ворожі позиції, відбиває ворога", ― зазначив він.

Генерал-майор зазначив, що з урахуванням віку мобілізованих та стану здоров’я під час навчання після вручення мобілізаційного розпорядження, повернули фізичну підготовку для них в навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах.

"Щоб за ті декілька місяців людина звикла до навантажень, необхідно щоб за нею хтось дивився, контролював її. Є відповідні фахівці, ми знову проводимо з ними зборові заходи, ми їх навчаємо і враховуємо це", ― пояснив військовий.

Скільки триває навчання і кого відправляють на фронт в лютому

Військовослужбовець підкреслив, що є відповідне рішення президента, верховного головнокомандувача Збройних сил України, в якому вказано, що кожен мобілізований, який приходить до ЗСУ, має пройти базову загальновійськову підготовку.

"Це рішення виконується беззастережно. Є відповідні програми. Звичайно, раніше це були програми підготовки протягом декількох місяців. Станом на сьогодні програми підготовки дещо зменшені, внесено корективи, виходячи з практичної складової, наголос стоїть саме на практичній складовій", ― говорить Віктор Ніколюк.

Відбувається також фахова підготовка особового складу вже виходячи з тої військово-облікової спеціальності, на яку йде військовослужбовець.

Підготовка продовжується також у військових частинах та оперативно-тактичних угрупованнях протягом ще 2−3 тижнів або одного місяця ― безпосередньо до виконання бойових завдань.

"Враховуючи те, що терміни були скорочені, але обсяги не зменшені, тому була врахована саме практична складова. Нами було внесено акцент на вправи з вогневої підготовки, вправи стрільб в обмеженому просторі, психологічні вправи, які дають можливість готувати військовослужбовця до ведення стрілецького бою. І решта психологічних вправ, які дають йому можливість діяти в обмеженому просторі, в окопі, в бліндажі, і, відповідно, стресостійкість до вибухів, обстрілів тощо", ― зазначає він.

Хто підлягає мобілізації з 1 лютого

Допоки у Верховній Раді не подали новий законопроект про мобілізацію від уряду, і він не був прийнятий та підписаний президентом, порядок мобілізації, категорії чоловіків, які підлягають призову та оповіщення залишаються незмінні. Оскільки існують обмеження щодо мобілізації в Україні, то відповідно до закону, призову підлягають такі чоловіки:

1) за віком і досвідом:

від 18 до 60 років ― якщо є досвід військової служби; від 27 до 60 років ― якщо немає досвіду служби;

2) за станом здоров’я:

придатні у мирний і воєнний час за постановою ВЛК; непридатні у мирний час, обмежено придатні у воєнний час за постановою ВЛК; обмежено придатні у мирний час, придатні у воєнний час за постановою ВЛК;

3) за перебуванням на військовому обліку:

зняті з військового обліку, якщо минула підстава для цього ― після взяття на облік підлягають мобілізації; виключені з військового обліку, які не засуджені за тяжкий або особливо тяжкий злочин після добровільного проходження ВЛК та отримання від неї постанови про обмежену придатність ― підлягають мобілізації;

4) за наявністю відстрочки:

не мають права на відстрочку; не підлягають мобілізації, але можуть бути мобілізовані за власною добровільною згодою і проходити службу відповідно до закону;

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Повістки #мобілізація #війна
Оголошення
live comments feed...