
Новини компаній
12:58, 6 лютого 2024 р.
Дитина проявляє агресію: чому це відбувається і як реагувати батькам
Новини компаній

Дитяча агресія — це поведінка, за якої дитина висловлює свої емоції та обурення через фізичне або вербальне насильство. Така поведінка, звісно, викликає занепокоєння у батьків, вчителів і психологів. Чому ж діти можуть проявляти агресію, і що з цим робити?
Причини дитячої агресії
Важливо розуміти, що агресія в дітей — це не завжди ознака серйозних проблем. Як зазначає психологиня Марія Сичинська, діти схильні до імпульсивності, тому що в них ще не достатньо розвинені навички самоконтролю. І дитяча агресія доволі часто є нормальним етапом у розвитку дитини.
Вона пише: “Немовля кусає маму, коли в нього ріжуться зуби. Малюк може битися через надлишок енергії, порушення режиму сну або звичайну цікавість. Дошкільник сприймає бійку як елемент гри чи спосіб привернення уваги.”
Агресія може бути:
- Фізичною: розбірки на дитячому майданчику або бійки в школі. Дитина може бити, штовхати, кусати інших дітей.
- Вербальною: вживання образливих слів і погроз.
- В іграх: розгром іграшок або агресивна поведінка в рольових іграх.
Але що в таких ситуаціях робити батькам?
Як реагувати на дитячу агресію
Перше, що необхідно зробити, якщо дитина проявляє агресію, — постаратися зберегти спокій. Реакція батьків відіграє важливу роль у формуванні дитячої поведінки. Спробуйте зрозуміти, що агресивна поведінка малюка може бути способом висловлення його почуттів.
Наприклад, якщо дитина б'є молодших братів, сестер або одноліток в дитсадочку, замість того, щоб одразу кричати на неї, спочатку запитайте, чому вона так чинить. Можливо, малюк просто боїться, що у нього відберуть іграшку абощо. В таких випадках варто говорити з дітьми і м'яко пояснювати їм, що битися не можна. Мамі й татові необхідно вчити дитину освоювати навички управління своїми емоціями. Обговорюйте з нею, що вона відчуває, і які альтернативні способи реагування існують.
Коли дитина б'є дорослих, це також може бути спричинено низкою причин: від нестачі уваги до імітації агресивної поведінки, яку вона спостерігає в сім'ї або суспільстві. У деяких випадках це може бути реакцією на стрес або тривогу. Батькам важливо розуміти, що агресія дитини в таких випадках — це не просто погана поведінка або брак виховання, а крик про допомогу, який потребує уважного і чуйного підходу.
Тому їм необхідно спокійно, але твердо зупинити дитину, пояснивши, що удари — неприйнятний спосіб вираження почуттів. В момент, коли малюк проявляє агресію, за можливості спробуйте відвернути його увагу або перенаправити енергію на більш конструктивні види активності. Поговоріть з дитиною, щоб зрозуміти причини її поведінки. Як варіант, можна записати малюка в спортивну секцію — це допоможе йому витрачати надлишок енергії без агресії. Експертка з дитячо-батьківських відносин Марія Сичинська у своїй статті на сайті дає ще більше корисних і дієвих порад про те, як краще поводитись батькам, якщо їхня дитина б'ється.
Проте якщо агресивна поведінка стає систематичною і виходить з-під контролю (виражається в екстремальній формі), батькам варто звернутися до психолога або педіатра. Вони нададуть професійну допомогу та рекомендації. Слід розуміти, що розвиток навичок самоконтролю та управління емоціями у дітей — досить довготривалий процес, в якому ваші терпіння і підтримка відіграють вирішальну роль.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:32, 1 травня
11:33, 1 травня
11:33, 1 травня
12:46, 4 травня
12:05, 2 травня
live comments feed...