• Головна
  • Місцеві митці демонструють тернополянам результати своєї творчості (фото)
11:30, 2 вересня 2013 р.

Місцеві митці демонструють тернополянам результати своєї творчості (фото)

Щороку, наприкінці серпня результати своєї творчості демонструють тернополянам місцеві митці – члени обласної організації Національної спілки художників України. Свої нові роботи вони презентують у виставковому залі арт-галереї, що на вулиці Гетьмана Сагайдачного.

Цьогоріч в експозиції представлено творчість тридцяти учасників спілки.       

- Тут є як нові учасники Спілки, яких ми тільки прийняли і є ті, хто вже не перший рік у Спілці, – розповів Ігор Дорош, голова ТООНСХУ. –Усі роботи приурочені Дню Незалежності та Дню Тернополя, тобто у кожній з них присутній відповідний настрій. Є декоративно-прикладне мистецтво, кераміка, живопис, графіка, сучасні техніки. На дев’яносто відсотків експозиція складається із робіт, виконаних за останні два роки, та ми не повинні забувати й ретро-роботи, тому є певна кількість і таких, які були створені раніше.

Виставка «Палітра Тернопілля», за словами Ігоря Дороша, буде цікава усім містянам. Адже на ній можна побачити нові ідеї, досягнення художників, які працюють над темою рідного краю, роботи, створені під впливом пленерів у Польщі, Німеччині. Є тут також роботи нових членів організації, які приєдналися до спілки в останні роки – живописця Андрія Гульовського та мистецтвознавця Віри Стецько.

Сьогодні до складу Тернопільської спілки входять 53 митці. Національна спілка художників України поповнюється новими членами кожні два роки. Утім, молоді художники не поспішають приєднуватися до неї, і це є загальноукраїнською проблемою, пише Тернопільська липа.

-         Багато молодих художників, які закінчують академії, продовжують навчання, виїжджають закордон, і їм не до творчих моментів, - зазначає Ігор Дорош. – А у нас є Статут, яким ми керуємось і не можемо його порушувати, щоб прийняти кого хочемо. Членом спілки можуть стати художники незалежно від віку і в 30, і в 70 років, головне, щоб вони творчо працювали. 

Зараз у Тернопільській спілці готуються до ювілею – у вересні виповнюється 30 років з часу її створення. З цієї нагоди буде відкриття виставки у Львівському палаці мистецтв. До святкової експозиції увійде  близько 100 робіт всіх учасників Спілки. Буде презентовано й невеличкий розділ з історії організації, де будуть роботи тих митців, які уже відійшли у вічність.

А виставка «Палітра Тернопілля» діятиме протягом місяця – до 24 вересня.

24

 

25

 

27

 

28

 

31

 

32

 

29

 

30

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК мобілізує 100 000 чоловіків з цієї групи, бронювання не отримає ніхто з таких людей": повістки та відстрочка
Карпатський мольфар розповів про своє видіння і те, коли закінчиться війна в Україні
"Тотальна негода повертається в області України, навіжена злива заллє цілі міста": очікується небачена гроза, вітер і дощ
"В Україну сунуть несамовита негода і могутня гроза, небачена злива затопить вулиці міст": ніхто не чекав на такий дощ
Оголошення
live comments feed...