• Головна
  • Нелюд, який на Різдво убив дружину на Тернопільщині, намагався уникнути суворого покарання
09:29, 13 лютого

Нелюд, який на Різдво убив дружину на Тернопільщині, намагався уникнути суворого покарання

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олега Б. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 30 жовтня 2023 року.

Як встановлено місцевим судом, увечері, 7 січня 2023 року, між 73-річним Олегом Б. та його дружиною на побутовому ґрунті виник конфлікт, в ході якого обвинувачений підійшов до дружини ззаду та декілька разів ударів порожньою пляшкою по голові. Коли вона впала на підлогу, наніс їй численні удари в шию та груди, спричинивши їй смерть. Після того обвинувачений пішов до сусідів і розповів про все.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 30 жовтня 2023 року Олега Б. визнано винуватим у вбивстві, тобто умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині (ч. 1 ст. 115 КК України) та призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі.

До відома: санкція ч. 1 ст. 115 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Не погодившись із судовим рішенням у частині призначеного покарання, обвинувачений подав апеляційну скаргу та просив зважити на його пенсійний вік й стан здоров’я і зменшити строк покарання.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально перевіривши та проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення й обрав вид і міру покарання, пропорційні тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.

Так, колегія суддів визнала необґрунтованими доводи апелянта та його захисника стосовно можливості зменшити йому строк покарання, оскільки зі змісту оскарженого вироку видно, що суд першої інстанції, відповідно до вимог статей 50, 65 КК України, врахував і похилий вік Олега Б., і стан його здоров’я, та призначив покарання у виді позбавлення волі в розмірі, наближеному до мінімальної межі, передбаченої санкцією ч. 1 ст. 115 КК України.

Разом із тим, суд зважив і на обставини, які обтяжували покарання, – вчинення злочину щодо подружжя та особи похилого віку.

Слід зазначити, що прокурор, потерпіла (племінниця вбитої) та її представник заперечили проти задоволення апеляційної скарги і вважали вирок суду першої інстанції законним і справедливим.

З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу обвинуваченого Олега Б. залишила без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 30 жовтня 2023 року – без змін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #вбивство
ТОП новини
"З цих областей України різко пропаде тепло, лютий снігопад суне прямо на цілий регіон": де буде мороз у -25 градусів?
"Наближається найхолодніша ніч, шалений снігопад хлине в цій області України": де чекати на мороз у -20 градусів і дощ
"Атмосферний фронт вижене тепло з України, потужний снігопад рине на ці області": куди суне мороз у -19 градусів?
"В Україну пре лютий холод, шалений снігопад накриє ці області прямо завтра": де чекати на мороз у -21 градус?
Оголошення
live comments feed...