• Головна
  • "750 споживачам на Тернопільщині відключили електрику": як не опинитися у "чорному списку" енергетиків?
10:07, 2 березня

"750 споживачам на Тернопільщині відключили електрику": як не опинитися у "чорному списку" енергетиків?

"750 споживачам на Тернопільщині відключили електрику": як не опинитися у "чорному списку" енергетиків?

ВАТ "Тернопільобленерго" за списками "Тернопільелектропостач" почало відключення світла боржникам на Тернопільщині.

Як інформують "Тернополяни", у січні місяці енергетики не здійснювали відключення боржникам, натомість за лютий 2024 року було направлено 1472 попередження про відключення та 750 споживачам було відключено світло за наявні борги.

Працівники ВАТ "Тернопільобленерго" здійснюють відключення світла за списками, які їм подає підприємство ТзОВ "Тернопільелектропостач", де і отримують проплату за електроенергію та фіксують наявні борги.

Директор ТзОВ "Тернопільелектропостач" Ігор Мандзин повідомив, що на 1 січня 2024 року, загальні борги по товариству сягнули - 385681 тис грн. при чому побутові споживачі заборгували: суми до 5 тисяч гривень - 82932 абоненти, суми до 50 тисяч гивень - 1584 споживачі, суми до 100 тисяч гривень - 10 споживачів.

Найбільша сума боргу одного побутового споживача - 166362,95 грн.

"Заборгованість за спожиту електроенергію не побутових споживачів становить - 172 351 тис грн. - загалом 2091 споживач. Найбільша сума боргу непобутового споживача - 7766,78 тис грн, - відзначили в ТзОВ "Тернопільелектропостач".

Світло можуть відключити, якщо є борг, і сума заборгованості з оплати за спожиту електрику перевищує розмір половини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або ж темін простроченої заборгованості становить більше 6 місяців.

Енергетики наголошують, що перед тим, як відключити світло, надсилають неодноразово боржникам попередження про можливі відключення.

Щоб підключити знову електропостачання після відключення, абоненту доведеться оплатити не тільки суму наявного боргу у повному обсязі, а також вартість робіт з припинення та відновлення електропостачання.

"Відновлення електропостачання здійснююються тільки після оплати боргу і тільки енергетики, - зауважили у компанії. - Якщо споживача відключили за заборгованість, то для відновлення електропостачання він повинен повністю сплатити борг, пені, штрафи та відшкодувати витрати за відключення та підключення об’єкту, які зазнав електропостачальник і тільки потім оператор системи розподілу за зверненням ТОВ «Тернопільелектропостач» зможе відновити електроенергію протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів в сільській місцевості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Відключення_електроенергії #Україна
ТОП новини
"Потужний дощ пре прямо в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": де буде мороз у -18 градусів, град і снігопад?
"Нові ціни викликали переляк": в Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир
"Тариф на електроенергію зросте": українців приголомшили заявою про те, скільки треба буде платити за кіловат-годину
Військовозобов'язаних чекає ще одна важлива зміна: тепер приховати працівника від мобілізації не вдасться
Оголошення
live comments feed...