• Головна
  • "Українцям дозволили отримати пенсію відразу за 6 місяців": вже відомо, хто може скористатися
13:01, 2 березня

"Українцям дозволили отримати пенсію відразу за 6 місяців": вже відомо, хто може скористатися

"Українцям дозволили отримати пенсію відразу за 6 місяців": вже відомо, хто може скористатися

Уже цього місяця в Україні відбудеться індексація пенсій, і пенсіонери почнуть отримувати оновлені виплати. При тому окрема категорія громадян може отримати пенсію одразу за пів року однією виплатою.

Як інформує "Today.ua", така можливість передбачена законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Про те, хто має таке право навіть під час війни, розповіли у Пенсійному фонді України. Йдеться про пенсіонерів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання.

До речі, українські пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть отримувати там українську пенсію. Однак така можливість є не скрізь, а лише в тих країнах, в яких укладено з Україною відповідний міжнародний договір.

"Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України", - пояснюється в законі.

Якщо ж такого договору немає, і пенсіонер виїжджає за кордон на постійне місце проживання, то він може одноразово отримати свою пенсію за пів року. Для того щоб отримати пенсію за 6 місяців, потрібно подати заяву до ПФУ з проханням про таку виплату.

При цьому пенсіонер має попередньо знятися з обліку за місцем його постійного проживання. Після цього наступного місяця після зняття обліку він зможе отримати свою пенсію одним платежем одразу за пів року.

Крім того, деякі громадяни можуть отримати відразу 10 своїх пенсій, виходячи на заслужений відпочинок. Такі виплати належать працівникам державних і комунальних установ. Йдеться про заклади охорони здоров'я, освіти, соцзахисту, а також про підприємства, робота на яких дає людині право на пенсію за вислугу років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пенсія #Україна
ТОП новини
"Потужний дощ пре прямо в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": де буде мороз у -18 градусів, град і снігопад?
"Нові ціни викликали переляк": в Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир
"Тариф на електроенергію зросте": українців приголомшили заявою про те, скільки треба буде платити за кіловат-годину
Військовозобов'язаних чекає ще одна важлива зміна: тепер приховати працівника від мобілізації не вдасться
Оголошення
live comments feed...