
12:30, 8 березня 2024 р.
Тарас Шевченко свого часу відвідував Тернопільщину

На Тернопільщині у Вишнівецькому палаці на території парку є лавка, на якій за легендою сидів Тарас Шевченко. Він був проїздом у Вишнівці в 1846 році в складі Київської археологічної комісії.
Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків начальниці Вишнівецького відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля" Мар'яна Мавдюк.
"Є точна інформація, що Шевченко перебував у Почаєві, залишилося 4 його акварелі. До Почаєва він мав їхати через Вишнівець, бо іншої дороги в той час не було. У легенді розповідається, що по дорозі він зупинився відпочити, сидів на кам’яній лавці та розмовляв з місцевим конюхом. Пізніше цю історію конюх розповів історику Василеві Щураті. Це все на рівні чуток, жодних підтверджень немає, ні в його творчості, ні в інших документах", — каже Мар'яна Мавдюк.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
ТОП новини
Оголошення
10:56, Вчора
21:51, 26 червня
11
live comments feed...
Коментарі