• Головна
  • Як покращити якість сну: лікарі-неврологи МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль" поділились порадами!
Новини компаній
17:20, 26 березня

Як покращити якість сну: лікарі-неврологи МЦ "Оксфорд Медікал Тернопіль" поділились порадами!

Новини компаній

Сучасне життя, повне стресів, поспіху та моральних вагань, нерідко супроводжується браком чи порушенням сну в багатьох людей. Постійний тиск, який ми відчуваємо з боку суспільства, роботи, сім'ї, численних соціальних ролей, які ми виконуємо, може призводити до того, що сон відсувається на задній план – людина жертвує ним на користь інших справ або й просто розваг. 

Нехтуючи здоровим сном ми навіть не здогадуємося, який сильний вплив він справляє на наше здоров’я та якість життя загалом.

ВПЛИВ СНУ НА ЗДОРОВ’Я

Достатня тривалість якісного сну – це гарна запорука психічного й фізичного здоров’я. Сон сприяє коректному функціонуванню ЦНС (центральної нервової системи): поки ми спимо, наш мозок аналізує та впорядковує інформацію, отриману впродовж минулого дня, та готується до нового «забігу», робить нас здатними до засвоєння нової інформації.

Наукові дослідження доводять: якщо тривалий час ви спатимете менше рекомендованого часу, то ви не просто будете в поганому настрої, ви можете до краю виснажити власний організм.

Тож розберімося, чому так важливо дотримуватися здорового режиму сну.

Якщо регулярно хронічно нехтувати потребою організму у здоровому, повноцінному сні, то з часом ми можемо зіткнутися з такими проблемами:

  • Зниження загального імунітету.

Практично завжди хронічне недосипання призводить до погіршення стану здоров’я. Адже саме під час сну імунна система виробляє захисні речовини, спрямовані на боротьбу з бактеріями та вірусами.

  • Понижена працездатність.

Вплив недосипання на активність протягом робочого дня більш ніж очевидний. Найбільше це стосується сфери розумової праці, творчих і будь-яких інших креативних професій, які потребують генерації ідей. Також падає здатність до аналізу інформації, уважність і координація.

  • Збільшення ризику серцевих захворювань.

Недостатня тривалість сну пов’язана з підвищеним ризиком розвитку серцевих захворювань, серед яких – серцеві напади, інсульт. Коли ми спимо, наше серце теж відпочиває. Річ у тім, що під час глибокої фази сну сповільнюється частота серцевих скорочень, знижується кров’яний тиск і стабілізується дихання. Ці зміни знижують навантаження на серце та дозволяють йому відновитися після дуже активного дня.

  • Погіршення психічного здоров'я.

Недосипання може збільшувати вірогідність появи депресивних станів, тривожних розладів та інших психічних відхилень.

  • Зниження когнітивних функцій.

Неповноцінний сон дуже негативно позначається на когнітивних функціях людини, таких як концентрація, пам'ять, прийняття рішень. Річ у тім, що під час сну мозок людини очищається від накопичених за день шкідливих речовин. Відновлюється пам'ять, коли нові знання та враження переходять із короткострокової пам'яті у довгострокову. Крім того, під час глибокого сну відбувається регенерація мозкових клітин. Коли наш сон порушений, то порушуються й ці процеси. Як наслідок – мозок не може достатньо очиститись від токсинів, що негативно позначається на його роботі.

ПОРАДИ ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ СНУ

Лікарі відділення неврології МЦ «Оксфорд МедікалТернопіь» поділяться практичними рекомендаціями, які допоможуть покращити якість вашого сну.

1. Проявляйте фізичну активність. Бути в русі впродовж світлового дня дуже корисно для зорового сну. А фізичні вправи – чудовий природний засіб боротьби зі стресом, тривогою та депресією. Бо ж часто саме ці симптоми є причинами безсоння.

2. Дбайте про чіткий режим. Складіть і дотримуйтесь сталого графіка сну. Намагайтеся лягати і вставати щодня в один і той самий час. Відстежуючи свій сон, установіть «прогнозований та структурований» час сну і пробудження. Для початку подумайте над часовим проміжком, у якому ви з найбільшою вірогідністю спатимете. Скажімо, нехай це буде інтервал між 23:00 та 06:00. А далі дивіться, що вам краще підходить, і вносьте відповідні корективи.

3. Уникайте напруженості перед сном. Багато речей, які ми робимо пізно ввечері, потім заважають заснути. Скажімо, гортання стрічки в соцмережах, читання новин, оплата рахунків. Перед сном краще обрати заняття, яке, навпаки, розслаблятиме нас фізично й ментально. Проведіть медитацію, прийміть теплий душ, почитайте щось на ніч.  

4. Провітрюйте свою кімнату. Свіже повітря сприяє здоровому, повноцінному сну.

5. Створіть відповідне середовище. Темна затишна спальня, комфортна постільна і натільна білизна.

6. Відмовтесь від гаджетів за 30-60 хвилин до відходу до сну. Світло від цих пристроїв заважає мозку виробляти мелатонін – гормон сну. Крім того, планшети, мобільні телефони й ноутбуки стимулюють мозок, змушують його працювати, а це ускладнює заспокоєння. 

7. Приділяйте увагу здоровому режиму харчування. Останній прийом їжі – щонайменше за чотири години до сну, уникайте тонізуючих напоїв: кава, чай, алкоголь.

Намагайтеся дотримуватись цих рекомендацій і пам’ятайте, що якісний сон - це ключ до вашого здоров‘я!

Пам’ятайте, що попереджений – означає озброєний, тому не нехтуйте регулярним обстеженням у професійного лікаря-невролога, заходьте в медичний центр «Оксфорд Медікал» за адресою м. Тернопіль, вул. Качали, 5, або ж записуйтеся за телефоном 068-752-52-52.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфорд медікал #новини оксфорд медікал тернопіль
Оголошення
live comments feed...