• Головна
  • 20 тисяч гривень на місяць, як Рада пропонує бронювати від мобілізації
11:30, 4 квітня

20 тисяч гривень на місяць, як Рада пропонує бронювати від мобілізації

20 тисяч гривень на місяць, як Рада пропонує бронювати від мобілізації

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку представив бізнес-спільноті модель бронювання робітників від мобілізації, пише NV.

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація за підсумками зустрічі з головою комітету Дмитром Наталухою, автором моделі економічного бронювання.

"Розробка концепції моделі економічного бронювання відбувається паралельно з роботою над основним законопроєктом про мобілізацію. Задача комітету — дослідити фінансовий і економічний вплив мобілізації та створити можливість економічного бронювання співробітників на додачу до механізмів, що пропонуються постановою Кабміну № 76 та постановою № 45", — зазначили в Асоціації.

У бізнес-спільноті пояснили, як відбуватиметься таке бронювання:

Крок 1. Сплата збору

Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у випадку ФОП — довідку про рух коштів.

Крок 2. Верифікація

Податкові органи в онлайн режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка особи заброньованого. Людина отримує жовтий QR код, що підтверджує процедуру бронювання. Протягом 60 днів необхідно оновити власні дані в ЦНАП для валідації бронювання.

Крок 3. Оновлення даних

Заброньована особа відвідує ЦНАП, де оновлює дані та валідує бронювання. Кожен заброньований отримує зелений QR код, що підтверджуватиме його бронювання.

"Модель поширюється на всіх найманих працівників та ФОП, втім не поширюватиметься на дефіцитні ВОС. За цією моделлю, компанія може самостійно обрати, яких працівників забронювати. Водночас економічна бронь не дає дозвіл на виїзд. Для ФОП діє додаткова вимога — подання довідки про наявність обороту на суму, не менше вартості трьох місяців бронювання для підтвердження реальної активності", -додали у Асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #мобілізація #бронювання
Оголошення
live comments feed...