17:19, 6 квітня
Лубінець розповів, чому не карають працівників ТЦК, які порушують закон
Протягом 2023 року в Україні зафіксували понад 1 000 конфліктів між ТЦК і цивільними особами. Лише за перші три місяці поточного року було зафіксовано понад 300 таких випадків. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв’ю Суспільному.
Понад тисячу у 2023-му. В цьому році - вже більш ніж 300 подібних випадків. Це, скажімо так, кейси, в яких треба розбиратись. Звернень набагато більше... Мене інформують, що відкрите дисциплінарне провадження, що на когось наклали адміністративне стягнення. Але я не бачу, навіть по максимально ганебних випадках, реального покарання”, - повідомив Лубінець.
Водночас він пояснив, що люди не хочуть доводити до реального покарання військового, бо це ж по-різному може трактуватись.
“На думку багатьох, буде так, що він — герой, затримував ухилянтів. А на думку іншої частини України, він буде людиною, яка порушила права громадянина”, - додав він.
За словами омбудсмана, те, що відчувають військові на передовій не може уявити ніхто, проте це не означає, що інші не воюють.
“Треба давати юридичну оцінку людині, яка відмовляється від конституційного обов'язку захищати державу. Але це не означає, що після затримання її можна бити, ще й фільмувати це. Встановлення винуватості відбувається на засіданнях суду. За всіма такими випадками спостерігають наші міжнародні партнери. Які потім вирішують, чи надавати Україні допомогу, чи ні. Чи наближати Україну до вступу до ЄС, чи ні”, - зазначив Лубінець.
Він вважає, що в Україні повинні існувати паралельні системи, які надали б можливість громадянам обирати підрозділ, військову професію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:48
Вчора
ТОП новини
Оголошення
10:46, 20 грудня 2023 р.
11:56, 28 жовтня
12:10, 23 жовтня
16:42, 25 жовтня
14:20, 1 листопада
live comments feed...