• Головна
  • Юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном
14:08, 24 квітня

Юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Позбавлення консульських послуг українських чоловіків за кордоном нагадує не ефективний захід для посилення мобілізації, а банальну помсту для ухилянтів, що виїхали з України.

Таку думку висловив юрист та правозахисник Олександр Павліченко у розмові з Марічкою Падалко та журналістками ТСН.

Юрист вважає, що взагалі закриття кордону для військовозобов'язаних чоловіків – це була неправильна дія, тому що вона була розрахована на досить короткий період війни, рік-півтора – не більше.

"Але коли війна триває два роки, два плюс, це може бути п'ять років, то оце закриття кордону вже видається нелогічним, це перше", – говорить Павліченко.

Що стосується заборони на консульські послуги закордоном, то, на його думку, такі дії були би логічними весною або влітку 2022-го року.

"Коли йшлося саме про те, щоб не було такого потоку ухилянтів і, відповідно, це було би застереженням... такою мірою, яка спрямована в майбутнє. Але ми зараз вже перебуваємо в третьому році широкомасштабної війни. І ці дії, які б мали виправдання на початку... на сьогоднішній день видаються трошки ірраціональними. І сам спосіб їх оформлення, те, як вони робляться – це скоріше схоже на намагання вчинити помсту до цієї категорії населення", – розмірковує гість ТСН.

Павліченко наголошує, що не виправдовує і не захищає ухилянтів. Але є ще одна проблема, про яку попереджають демографи – Україна втратить десятки тисяч своїх громадян, які просто відійдуть від неї.

"Можливо, це не найгероїчніша група населення, але Україна не створила стимулів і мотивації... Це буде програш України і іміджевий, і в розумінні того, що Україна насправді не є зовсім правовою державою, якою вона себе проголошує", – підсумував юрист.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #мобілізація #ТЦК #консульські послуги
Оголошення
live comments feed...