• Головна
  • "З 1 травня в Україні пенсіонерам автоматично перерахують пенсії": які доплати отримають громадяни?
19:07, 24 квітня

"З 1 травня в Україні пенсіонерам автоматично перерахують пенсії": які доплати отримають громадяни?

"З 1 травня в Україні пенсіонерам автоматично перерахують пенсії": які доплати отримають громадяни?

Багатьом українським пенсіонерам з 1 травня здійснять перерахунок пенсій. Це пов'язано з досягненням ними певного віку. Саме від нього залежать надбавки.

Як інформує " Today.ua", йдеться про громадян, які досягли 70-річного віку та які отримують пенсії у розмірі меншому за 10 340,35 грн. Надбавка складає 300 грн та надається автоматично, тому людям не треба додатково звертатися до сервісного центру ПФУ.

Після досягнення 75-річного віку розмір доплати становитиме 456 грн, а з 80-річного – 570 грн. Але треба зазначити, що ці надбавки не підсумовуються. Коли громадянину виповнюється 75 років, йому додають до звичної доплати іще 156 грн, а з 80 років додається ще 114 грн.

Пенсіонери отримають вказані доплати у місяць після досягнення вказаного віку.

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

У Пенсійному фонді зазначили, що середня пенсія українців наразі складає 5743 грн проти колишніх 5385 грн. Сума зросла після традиційної індексації, проведеної урядом у березні.

Які пенсії отримують громадяни України

В Україні проживає понад 10 мільйонів пенсіонерів. Серед них близько 2,7 мільйона тих, котрі продовжують працювати. Середній розмір їхньої пенсії становить 6 тисяч гривень.

Що стосується більшості непрацюючих пенсіонерів, то вони отримують менше 3000 грн. Таких громадян близько 2,6 мільйона. Від 3000 до 4000 грн отримують 1,7мільйона осіб, а 1,8 мільйона нараховують від 4000 до 5000 грн.

Високі пенсії у розмірі від 10 тисяч гривень доступні лише 1,2 мільйона українських пенсіонерів.

Нагадаємо, що міжнародна організація праці рекомендує збільшити мінімальний розмір пенсії в Україні до 40% від звичної заробітної плати. А дійсно ефективна пенсійна система передбачає отримання близько 60% звичного доходу на заслуженому відпочинку. Саме таку можливість розглядають у Верховній Раді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пенсія #Україна
ТОП новини
"Несамовита гроза накриє ці області, такої жорсткої погоди не чекав ніхто в Україні": де буде дощ і мороз у -1 градус?
"Близько 100 000 чоловіків цього віку відправлять у ТЦК, українцям сказали про риси для мобілізації": повістки і відстрочка
"30 000 грн зарплати на місяць": пенсіонерів, яким потрібна робота, терміново кличуть на вигідні вакансії
"Могутня гроза насувається на ці області, ніхто не думав про таку шалену негоду": де буде дощ, злива і мороз у -2 градуси?
Оголошення
live comments feed...