• Головна
  • От як треба красти: урядовці «закатали в бетон» 500 000 мільярдів!!!! грн, відібраних у місцевих рад у 2023 році
10:30, 2 травня

От як треба красти: урядовці «закатали в бетон» 500 000 мільярдів!!!! грн, відібраних у місцевих рад у 2023 році

От як треба красти: урядовці «закатали в бетон» 500 000 мільярдів!!!!  грн, відібраних у місцевих рад у 2023 році

Нещодавно ворог знищив Трипільську ТЕС. Бетонні захисні споруди, які збудували підрядники Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України виявилися неефективними. На ці укриття них витратили пів трильйона гривень.

Державне агентство «закатало у бетон» пів трильйона гривень, частину з цих коштів забрали з міських бюджетів. Частина з цих коштів пішли, як відкати. Про це заявив відомий борець з корупцією в енергетиці Віктор Куртєв.

Як забрали кошти у громад

Як стверджує експерт, у вересні 2023 році по українським містам «активісти» організовували мітинги з вимогою зупинити ремонтні роботи, а кошти витрачати на оборону України. Акції стали інформаційною причиною, чому уряд забрав у громад військовий податок з доходів фізичних осіб. Податок складав від чверті до третини місцевих бюджетів. Натомість уряд використовує частину цих коштів для фінансування Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, яке мало захистити українські ТЕС від російських ракет та безпілотників.

Як Агентство відновлення та розвитку дерибанило кошти

Більше того, значна частина з цих коштів пішла на відкати. Бо Агентство обирало виконавців робіт взагалі без тендерів. Механізм був таким. Самі собі «намалювали» очікувану вартість робіт на об’єктах, подали проєкт до Кабміну на узгодження. Отримали від уряду постанови про затвердження цих проєктів з сумами з державного бюджету. Керівники Агентства скликали підрядників і в ручному режимі роздали контракти. Жодного контролю, жодних звітів.

Як пів трильйона гривень просто залили в бетон

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури вирішило, що основні енергетичні об’єкти України захистять бетонні конструкції. Зокрема так звані «черепахи». Одна така «черепаха» коштує десятки мільярдів гривень. Найдорожча «черепаха», на підстанції «Київська», коштує 20 мільярдів гривень (500 мільйонів доларів). Її розмір 250 на 250 метрів. Загалом на «черепахи» та інші бетонні споруди уряд виділив 500 мільярдів гривень.

Насправді українська енергетика так і залишилася незахищеною, а пів трильйона гривень просто закатали в бетон. Російські дрони легко пробивають бетонні конструкції, які збудували над підстанціями, використовуючи тактику рою. Один дрон пробиває бетон, а інший залітає всередину і знищує техніку. Бетон не рятує.

Натомість цей бетон був життєво необхідний на фронті. Коли українські війська відійшли з Авдіївки, вони опинилися на непідготовлених позиціях у полі, де не було жодних бетонних укріплень.

Яка могла бути альтернатива?

Замість бетонних «черепах» закупити 25 систем ППО. Вони б реально захистили 25 основних енергетичних об’єктів України, які розташовані на територіях, які контролює українська влада. Це 4 атомних електростанції, 8 великих теплоелектростанцій, каскад гідроелектростанцій на Дніпрі та Дністрі. Ось куди мали йти 500 мільярдів державних коштів.

От як треба красти: урядовці «закатали в бетон» 500 000 мільярдів!!!!  грн, відібраних у місцевих рад у 2023 році, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#державне #агенство #дерибан #кошти #бетонні #конструкції
Останні новини
ТОП новини
"Потужна гроза насувається на ці області, такого не чекали навіть синоптики": куди суне мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
По сусідству з Тернопільщиною лікарі поставили на ноги 12-річного хлопчика, який не міг ходити
"Шалене кохання і багатство": ці знаки Зодіаку зустрінуть другу половинку вже влітку 2024 року
"Тотальне скасування відстрочок вже через тиждень, чоловіки масово шукають себе у списку бронювання": ТЦК і мобілізація
Оголошення
live comments feed...