• Головна
  • "Відключать послуги у всіх регіонах": споживачів жорстко штрафуватимуть за несплату комунальних платежів
17:30, 21 травня

"Відключать послуги у всіх регіонах": споживачів жорстко штрафуватимуть за несплату комунальних платежів

"Відключать послуги у всіх регіонах": споживачів жорстко штрафуватимуть за несплату комунальних платежів

В Україні відновили покарання споживачів за несплату комунальних послуг. Також знову діє примусове стягнення заборгованості. Боржникам відключають послуги у всіх регіонах, окрім зони активних бойових дій та ТОТ.

Як інформує "today.ua", боржникам за комуналку цілком законно можуть нараховувати пеню до 0,01% за кожен день прострочення, а розмір боргу примусово стягувати через суд. Це передбачено постановою Кабміну №1405 від 29.12.23. Зі споживачів знову дозволили стягувати штраф у випадку несплати за використані послуги ЖКГ.

У 2024 мораторій на штрафі санкції буде продовжено на ТОТ та там, де йдуть бої. Для решти українців передбачено:

можливість відключення боржникам від комунальних послуг; нарахування пені та штрафів; стягнення заборгованості у судовому порядку.

Нововведенням стала обов’язкова заява про тимчасову відсутність споживача у житлі понад 30 календарних днів. Її разом з документальним підтвердженням можна подавати у паперовій або електронній формі. Документ слід оновлювати кожні півроку. Факт відсутності громадянина можуть підтвердити наступні документи:

які підтверджують перетин кордону України; довідки про військову службу; довідки з навчання, роботи, місця тимчасового проживання чи лікування; довідки про відбування покарання.

Урядова постанова передбачає покарання за несплату комуналки:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин: відключення від послуги у строки, встановлені договором та законом; стягнення пені, яка не повинна перевищувати 0,01% суми боргу за кожен день прострочки та 100% від загальної суми боргу; спрощене примусове стягнення коштів через суд - без боржника. 

Постанова передбачає категорії осіб, яким борг не нараховуватиметься. А саме:

українські біженці – вони можуть знизити рахунки за комуналку, подавши постачальникам послуг відповідну заяву. Також треба надати документи, які підтверджують відсутність у житлі понад 30 днів; власники пошкодженого або зруйнованого житла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тарифи #комунальні_послуги
Оголошення
live comments feed...