• Головна
  • "Водії не чекали таких блискавичних заходів від ТЦК, можливі жорсткі перевірки авто на тлі мобілізації": повістки і блокпост
17:35, 22 травня

"Водії не чекали таких блискавичних заходів від ТЦК, можливі жорсткі перевірки авто на тлі мобілізації": повістки і блокпост

"Водії не чекали таких блискавичних заходів від ТЦК, можливі жорсткі перевірки авто на тлі мобілізації": повістки і блокпост

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що електронні повістки не надходитимуть до мобільного застосунку "Резерв+".

"Наразі не існує такого поняття, як електронна повістка. Законодавчо принципи оповіщення громадян не змінювалися – повістка може бути вручена лише особисто і під підпис, як і раніше", – пояснив він.

Як інформує "Львів 1256", омбудсман також розповів, що військовозобов’язаний, який оновить військово-облікові дані через застосунок:

не стане "ухилянтом";

позбудеться необхідності проходження ВЛК до окремого рішення ТЦК;

зможе отримати витяг із реєстру "Оберіг" та інформацію, яка наявна в органах державної влади;

не витрачатиме час у чергах до ТЦК;

уникне штрафів до 51 000 грн;

зможе безперешкодно переміщатися через блокпости; проходитиме швидку перевірку даних у разі зупинки на вулиці – замість примусової поїздки до ТЦК.

З 18 травня всі військовозобов’язані українці повинні оновити свої дані – телефон, електронну пошту та фактичне місце проживання. Закон про мобілізацію дає на це 60 днів. І три шляхи – через ТЦК і СП, ЦНАП або електронний кабінет.

17 травня в Україні запустили електронний кабінет військовозобов’язаного, який став доступний через застосунок "Резерв+". Він необхідний для того, щоб чоловіки призовного віку змогли оновити свої дані згідно з новими нормами закону про мобілізацію.

18 травня Міноборони розпочало тестування нового сервісу – електронної черги до ТЦК.

Як інформує "Львів 1256", Верховна Рада 22 травня схвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до Закону "Про Національну гвардію України" щодо вдосконалення правових засад застосування заходів примусу військовослужбовцями Нацгвардії №10311.

Метою є врегулювання питань, що пов’язані із застосуванням військовослужбовцями Національної гвардії заходів примусу, зокрема фізичного впливу, спеціальних засобів, зброї, озброєння та бойової техніки. Зазначимо, що Нацгвардія і зараз має право вживати певних примусових заходів, проте для цього досить чітко описані умови. Законопроєктом умови застосування значно спрощуються.

Міністерство фінансів зауважило, що хоча у законопроєкті наведено конкретний перелік спеціальних засобів (кайданки, сітки для зв’язування, захисні бар’єри, турнікети, гумові та пластикові кийки, електрошокові пристрої контактної та контактно-дистанційної дії, засоби примусової зупинки транспортного засобу, гранати та боєприпаси світлозвукової дії, водомети, бронемашини без установленого на них штатного озброєння та інші спеціальні (спеціалізовані) транспортні засоби, безпілотні повітряні судна, засоби радіоелектронної протидії, тощо) та випадки їх застосування особовим складом Національної гвардії, разом з тим у матеріалах до законопроєкту відсутня інформація про додаткову потребу у коштах для Національної гвардії на забезпечення військовослужбовців спеціальними засобами, а також щодо дотримання прав і свобод людини.

Зокрема, у ст. 15 Закону пропонується врегулювати, що військовослужбовці Нацгвардії під час виконання повноважень уповноважені використовувати та застосовувати такі заходи примусу:

1) фізичний вплив;2) спеціальні засоби;3) зброю, озброєння та бойову техніку;4) озброєння повітряних суден.

Військовослужбовці Національної гвардії України мають право застосовувати фізичний вплив для:

1) забезпечення особистої безпеки та/або безпеки інших осіб;2) припинення правопорушення;3) затримання особи, яка вчинила правопорушення

Зокрема, військовослужбовці мають право використовувати та застосовувати засоби обмеження рухомості (кайданки, сітки для зв’язування тощо):

під час затримання особи, яка вчинила правопорушення; під час доставляння затриманої особи до уповноважених державних органів, у разі її відмови йти під охороною; до особи, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення та чинить опір військовослужбовцю або намагається втекти; якщо особа своїми небезпечними діями може заподіяти шкоду собі або іншим особам.

Також вони можуть застосовувати засоби примусової зупинки транспортного засобу:

а) для примусової зупинки транспортного засобу, водій якого не виконав законні розпорядження (вимоги) військовослужбовця та/або намагається уникнути проходження контролю на контрольно-пропускному пункті об’єкту, що охороняється Національною гвардією, порушує встановлений пропускний режим, ігнорує вимоги дорожніх та/або інших інформаційних знаків, світлофорів та/або інших світлових сигналів щодо зупинки транспортного засобу;

б) якщо дії водія транспортного засобу створюють загрозу життю і здоров’ю військовослужбовця та/або інших осіб;

в) для затримання осіб, які скоїли кримінальне правопорушення і намагаються втекти на транспортному засобі.

Заборонено застосування заходів примусу:

до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку, осіб з вираженими ознаками інвалідності та малолітніх осіб, крім випадків учинення такими особами групового та/або збройного нападу чи опору або якщо є безпосередня загроза життю чи здоров’ю військовослужбовця та/або іншої особи, якщо відбити такий напад, опір або усунути загрозу іншими способами і засобами неможливо;

у приміщеннях і на земельних ділянках, які належать або закріплені за дипломатичними представництвами та консульськими установами іноземних держав в Україні, крім випадків, коли від глави дипломатичного або іншого відповідного представництва (організації) надійде офіційними каналами письмове прохання (згода) застосувати заходи примусу проти правопорушників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #повістки #війна
Оголошення
live comments feed...