• Головна
  • Чому на Тернопільському міському ринку десятками порожніють місця?
10:00, 13 вересня 2013 р.

Чому на Тернопільському міському ринку десятками порожніють місця?

37 мешканців області захворіли на сальмонельоз від початку цього року, з них - 16 дітей. Торік ця цифра була значно меншою, кажуть епідеміологи.

Аби вберегти себе від інфекції, лікарі радять купувати молочні і м'ясні продукти та яйця, в яких зазвичай знаходять збудник сальмонельозу, лише на офіційних ринках, де продукцію перевіряють, і подалі оминати ринки стихійні.  У свою чергу муніципальна міліція, виконуючи рішення виконавчого комітету міської ради, щодня проводить спеціальні рейди. Її висновки: найбільше  стихійна торгівля процвітає на вулицях Шептицького, Живова та поблизу залізничного вокзалу, - передає tv4.

На Тернопільському міському ринку  десятками порожніють місця. Молоко, яйця, птицю продають в основному на стихійних, непристосованих для торгівлі місцях.

Наталія Гудзій, статистик Тернопільського міського ринку: "Воно продається з землі, говоримо так, як воно є. Або з якогось столика збитого, де під знаком питання його санітарні вимоги, невідомо, що було перед тим, на тому столику. І пилюка, абсолютно ніякого санітарного контролю".

Продавці не хочуть торгувати на ринку, бо за місце треба заплатити. Однак, як каже Наталія Гузій, плата символічна - 6 гривень 20  копійок за день. Заплативши, продукти проходять лабораторний контроль і продавці торгують з чистою совістю та відповідними документами.

Наталія Гудзій, статистик Тернопільського міського ринку: "Люди віддають перевагу стихійному ринку, бо там буде на 50 копійок - на гривню дешевше. Тому що люди не проходять ветеринарно-лабораторного контролю, тому дешевше, а в нас пустують столи. Не знаю, чого бояться продавці, можливо перевірки, бо зараз гриби пішли і, як ви бачите, ні одного гриба в нас на столі немає. Відповідати ми за них не можемо. А на стихійному ринку ніхто не відповідає. Бабця продала ці гриби, сумочку забрала і поїхала, продавши ці гриби".

 Несанкціонована торгівля процвітає в кожному мікрорайоні міста. Щоранку працівники муніципальної поліції міської ради проводять рейди-боротьбу з стихійною торгівлею. Єдине, що їм дозволено - перешкоджати тим, хто чинить незаконно, і складати адмінпротоколи. А от забирати товар муніципали не мають права.

Сергій Волков, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради: "Управління муніципальної поліції застосовує у боротьбі з несанкціонованою торгівлею тільки 152 статтю Адмінкодексу - це порушення правил благоустрою, захаращення території. Ми оформляємо протоколи і направляємо на адмінкомісію, тоді адмінкомісія приймає рішення на правопорушника - або штраф від 340 гривень до 1360 гривень, коли особа фізична і від 750 до 1700 - це для суб'єктів підприємницької діяльності". 

Від початку муніципальна поліція склала 102 протоколи про порушення і направила на розгляд адміністративної комісії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
5 груп українців ТЦК шукатимуть на вулицях і у всіх можливих місцях, їх терміново мобілізують: повістки, мобілізація, штраф
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
"Жахлива гроза пре в регіон України з лютою силою, такої температури не чекав ніхто": куди суне дощ і потужна негода?
"Лютий мороз вдарить прямо в травні, прогноз погоди налякав навіть синоптиків": в Україну суне дощ і дике похолодання
Оголошення
live comments feed...