• Головна
  • "Будь ласка" чи "прошу"? Мовознавець пояснив, як правильно дякувати
16:48, 12 вересня 2024 р.

"Будь ласка" чи "прошу"? Мовознавець пояснив, як правильно дякувати

"Будь ласка" чи "прошу"? Мовознавець пояснив, як правильно дякувати

Подякувати за добру справу, пораду, допомогу чи за будь-що інше завжди хочеться. Інколи навіть хочеться подякувати з відтінками сарказму, але це вже в інших ситуаціях. І подяка словами та відповідь на таку подяку - завжди потрібні, це ввічливо та інколи навіть вкрай необхідно.

Якими словами в українській мові відповідати на дякування буде правильно та доречно, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на пояснення мовознавця Олександра Авраменко на каналі в YouTube.

В українській мові існує два варіанти відповіді на дякування, які використовуються дуже часто в розмовах - це "будь ласка" та "прОшу".

"ПрОшу - це етикетна формула, те ж саме, що і "будь ласка". До речі, словом "прОшу" краще відповідати на подяку, коли ваша послуга була незначною, адже "прОшу" звучить скромніше, ніж "будь ласка", - підкреслює мовознавець.

Авраменко пояснив, що слова "прОшу" та "будь ласка" є еквівалентними у вживанні, або іншими словами, можуть використовуватися в мовленні як синоніми.

Однак, кожне з цих слів має свою відмінність від іншого. Крім того, мовознавець зазначив, що слід уникати плутанини між словами "прОшу" та "прошУ", оскільки зміна наголосу також змінює їхнє значення.

"ПрошУ вживаємо тоді, коли висловлюємо прохання, спонукаємо до дії. Наприклад, прошУ говорити тихіше, прошУ читати", - зазначив Авраменко.

Пам'ятаємо, що "будь ласка" правильно пишеться - окремо. Неправильне написання цього словосполучення є дуже поширеною помилкою в сучасному письмі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Авраменко #як правильно дякувати
ТОП новини
"Українці отримають відразу дві пенсії до 1 червня, виплати чекають своїх пенсіонерів": хто має на право і що треба зробити
"ТЦК збирається призвати ці групи населення, названо вік та інші ознаки чоловіків": їх чекають повістки, штрафи і мобілізація
Без повістки і запрошення: українців змусять самостійно йти в ТЦК – з'явитись обов'язково
"ТЦК підуть по чоловіків у конкретні місця, повістки стануть несподіванкою для людей певних категорій": мобілізація, штрафи
Оголошення
live comments feed...