• Головна
  • Яке «нашестя» чекає на тернопільську малечу?
13:00, 22 вересня 2013 р.

Яке «нашестя» чекає на тернопільську малечу?

Вперше за останні 2 роки на Тернопільщині впродовж місяця (серпня) не зареєстровано жодного випадку захворювання на кір. У вересні поодинокі випадки, звичайно, виникатимуть, стверджують фахівці, однак хвиля захворювання пішла на спад.

Разом з кором знизила свою активність і краснуха, однак малечу області чекає інше «нашестя». У вересні епідеміологи прогнозують ріст захворювання на вітряну віспу та скарлатину.

За даними медиків, у вересні зросте кількість захворювань на інфекції, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Адже з початком осені формуються нові навчальні колективи, знижується загальна опірність організму. Усе це в тандемі спричиняє виникнення різноманітних недуг.

За словами головного спеціаліста Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Світлани Маціпури, в осінній період очікується збільшення випадків захворювання на вітряну віспу (вітрянку). Найчастіше хворіє дитяче населення. Це можуть бути як діти шкільного віку (особливо початкової школи), так і дошкільних навчальних закладів.

За даними щотижневого моніторингу управління Держсанепідслужби в Тернопільській області, епідемічна ситуація в області стабільна. Показники захворюваності відповідають середньорічному рівню для відповідної пори року. За 8 місяців 2013 року в області відмічено ріст загальної інфекційної захворюваності на 12,7%, без грипу та ГРВІ - зниження на 29,9%. Спостерігається ріст захворюваності на сальмонельоз на 76,4% (зареєстровано 37 випадків проти 21), вірусні гепатити на 46,3%, хворобу Лайма на 38,5%. Для літнього періоду характерними були гострі кишкові інфекції. Зараз із кожним тижнем їх кількість зменшується. Окрім того, в області був зареєстрований спалах захворювання на сальмонельоз. Наразі він ліквідований.

Значно зріс у цьому році показник захворюваність на вірусні гепатити. Однак на це є об’єктивні причини. Річ у тім, що раніше облік хронічних вірусних гепатитів не проводився. Тому зараз медики фіксують їх з кожним роком все більше.

Із закінченням літа можна підбивати дані щодо динаміки захворювання на хворобу Лайма. Попри те, що медики досі реєструють окремі випадки, основна хвиля захворювання уже минула, пише Номер один. Активність кліщів дещо знизилась, тому зараз проявляють себе лише випадки, коли укус відбувся кілька тижнів чи місяць тому, а внаслідок тривалого інкубаційного періоду прояви з’явилися лише зараз. Не втратило актуальності дане захворювання для грибників, які зараз багато часу проводять у лісі.

За 8 місяців 2013 року зареєстровано 54 випадки хвороби Лайма проти 37 у 2012 році. Відповідно спостерігається ріст захворювання майже на 38%. Збільшення показника, у першу чергу, пов’язане з покращенням лабораторної діагностики та своєчасним зверненням людей за медичною допомогою з приводу укусів кліщами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
5 груп українців ТЦК шукатимуть на вулицях і у всіх можливих місцях, їх терміново мобілізують: повістки, мобілізація, штраф
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
"Жахлива гроза пре в регіон України з лютою силою, такої температури не чекав ніхто": куди суне дощ і потужна негода?
"Лютий мороз вдарить прямо в травні, прогноз погоди налякав навіть синоптиків": в Україну суне дощ і дике похолодання
Оголошення
live comments feed...