• Головна
  • "Жахлива хвороба рухається Україною, ураження дихальної і травної систем несе смерть": цих людей чекає страшна біда
21:07, 23 листопада

"Жахлива хвороба рухається Україною, ураження дихальної і травної систем несе смерть": цих людей чекає страшна біда

"Жахлива хвороба рухається Україною, ураження дихальної і травної систем несе смерть": цих людей чекає страшна біда

Збудники цього захворювання можуть потрапляти у водойми з виділеннями заражених тварин і людей. Здавалося, ніщо не передвіщає біди. Ви добре порибалили, попірнали у ставку, а через два дні — біль у животі, пронос, нудота, підвищення температури…

Як інформують "НЗ", такими симптомами заявляє про себе криптоспоридіоз — виснажлива й, на жаль, дуже поширена в теплу пору року хвороба.

"Цю недугу провокують мікроскопічні паразити криптоспоридії. Їхні яйця, захищені товстою оболонкою, дуже стійкі й часто присутні в басейнах, аквапарках, озерах і річках", — каже Елла Матіяш, лікарка-паразитологиня обласного лабораторного Центру МОЗУ.

"Для паразита не смертельний стандартний рівень хлору в плавальних басейнах та питній воді. У воду збудники потрапляють з виділеннями заражених тварин і людей. Причому людина може навіть не знати, що поширює інфекцію: інкубаційний період при криптоспоридіозі триває до 28 днів".

— А як ці паразити потрапляють у басейни? 

"Якщо басейн розташований під відкритим небом, то туди легко потрапляють і птахи, і щури (господарями криптоспоридій можуть бути до 30 видів тварин). Діти, коли плюскаються у дачному басейні, не завжди миють ноги від пилу. В ньому також є криптоспоридії. А у воді ці паразити почуваються чудово, зберігаючи життєздатність до 6 — 12 місяців".

— Чим небезпечний криптоспоридіоз?

"Хвороба, якщо неграмотно її лікувати, може затягнутися. Хронічна діарея може бути як безперервною, так і з рецидивами, період ремісії здатен тривати до одного місяця. Криптоспоридіоз дихальної системи проявляється кашлем, тяжким диханням, ядухою, охриплістю голосу. У людей з ослабленим імунітетом може дійти до ускладнень: запалення жовчевих шляхів, ураження легень, підшлункової залози, реактивного артриту (переважно суглобів рук і ніг), а за відсутності лікування — навіть смерті".

— Як діагностують і лікують цю хворобу?

"У діагностиці допомагає мікроскопічне дослідження. Збудника виявляють у мазках калу, жовчі. Сучасні протипаразитарні препарати ефективні проти криптоспоридій, важливо лише вчасно розпочати лікування".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хвороба #інфекція #лікарі
ТОП новини
"В Україні пенсіонерів чекає сюрприз, пенсія зросте для цих груп літніх українців": збільшення виплат прямо у січні 2025
"Шалений мороз у -10 градусів і холодний дощ накриють Україну, снігопад і негода йдуть в області": суне туман і хмарність
"Оприлюднено тарифи на світло та газ з 1 січня": як зміняться ціни на електроенергію і газ в Україні
"Карколомна аварія на Тернопільщині": п'яний водій спричинив ДТП за участю двох легковиків (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...