• Головна
  • "Рідкісна хвороба шириться в областях України, вірус і еритема шкіри на обличчі": ця група жінок і 2 групи дітей в біді
11:07, 13 грудня 2024 р.

"Рідкісна хвороба шириться в областях України, вірус і еритема шкіри на обличчі": ця група жінок і 2 групи дітей в біді

"Рідкісна хвороба шириться в областях України, вірус і еритема шкіри на обличчі": ця група жінок і 2 групи дітей в біді

Рідкісну і непросту хворобу почали виявляти в одній із областей України: медики попередили, які симптоми захворювання, а також до котрих небезпек готуватися.

Як інформує "РМ", на Рівненщині у дітей почали виявляти доволі рідкісну недугу – парвовірус.

Це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується висипами на тілі та підвищеною температурою. Нерідко симптоми парвовірусу плутають із ГРВІ та алергічними реакціями.

Про це повідомили в Управлінні охорони здоров'я м.Рівне.

Зокрема, у Рівненській міській дитячій лікарні декілька дітей із цим діагнозом перебували на лікуванні у весняно-літній період та ще декілька – в осінній, загалом - сім пацієнтів. Переважно хвороба виникає у дітей 5-7 років. Особливо небезпечною є інфекція для вагітних.

Парвовірусна інфекція – гостре інфекційне захворювання переважно дитячого віку, що викликається парвовірусом людини типу В19 і характеризується різноманітними клінічними проявами, серед яких найбільш поширеним є висип.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, через плаценту від вагітної до плоду або через кров. Парвовірус нерідко плутають з іншими інфекційними хворобами або з алергічними реакціями організму.

Цю інфекцію ще називають "пʼятою хворобою", адже вона перебуває під пʼятим номером в списку дитячих інфекцій, які супроводжуються висипом.

Симптоми:

лихоманка;

нездужання;

озноб;

"ляпас" щік – яскрава еритема шкіри в області щік, а також плямисто-папульозний висип на тулубі і кінцівках, який швидко трансформуються в "мереживний" висип.

У більшості випадків "пʼята хвороба" не є небезпечним захворюванням. Лікування при парвовірусній інфекції спрямоване на усунення неприємних симптомів. Пацієнти часто у цей період перебувають вдома.

Госпіталізація показана тільки дітям із захворюваннями системи крові, імунодефіцитом, а також вагітним жінкам, так як у них воно може привести до розвитку серйозних ускладнень.

Для профілактики даного захворювання рекомендується:

уникати контактів з хворими людьми; дотримуватись вимог особистої гігієни (мити руки з милом); часто провітрювати приміщення; правильне харчування та повноцінний сон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хвороба #інфекція #лікарі
ТОП новини
"Нещадний сніг завалить 2 області прямо завтра, синоптики сказали про дощ і мороз у -10 градусів": авто на дорогах у біді
"Нестримний сніг потужно засипле області прямо завтра, холодний дощ накриє міста і автомобілі": йде мороз, холод і вітер
"Робота для літніх українців, 16 500 грн зарплати на місяць": роботодавці готові платити, вакансія дає знижки на послуги
"Мобілізація після 1 лютого накриє штрафами чоловіків масово, ТЦК висунули жорстку умову цій групі": повістки, ВЛК і ЗСУ
Оголошення
live comments feed...