
09:03, 26 червня
Черговий скандал: чиновник, якого з тріском звільнили з посади, хоче через суд знову очолити прокуратуру Тернопільщини
Свого часу "варяг" Микола Петришин прославився тим, що пробув на посаді обласного прокурора Тернопільщини заледве тиждень. Про обставини скандалу у 2020-му році масово писали місцеві ЗМІ.
Здавалося, чиновник зробить висновки з інциденту. Ба, ні. Микола Петришин в суді домагається повернутися на посаду.
«20 хвилин» отримали коментар Миколи Петришина щодо поновлення на посаді і виплат за прогул.
Колишній прокурор Тернопільщини Микола Петришин хоче повернутися на посаду. Про це «20 хвилин» стало відомо із ухвали Луганського окружного адміністративного суду (м. Дніпро).
За матеріалами ухвали у Судовому реєстрі, позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ Генерального прокурора від 16 вересня 2020 року про звільнення з посади керівника Тернопільської обласної прокуратури. Просить поновити його на посаді, рівнозначній тій, яку він займав станом на 15 вересня 2020 року. Також просить зобов’язати Офіс Генерального прокурора нарахувати та виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Як дізналися «20 хвилин», подібний позов Микола Петришин подає не вперше.
Ми перевірили на сайті Судової влади: позивачем у цій справі справді є Микола Петришин.

Заперечував, що святкував
Миколу Петришина, нагадаємо, призначили на посаду керівника новоствореної Тернопільської обласної прокуратури 11 вересня 2020 року. Тодішній заступник Генерального прокурора Ігор Мустеца представив колективу Тернопільської обласної прокуратури нового керівника 14 вересня, і того ж дня у соцмережах ширили повідомлення, що нібито новий прокурор настільки гучно відзначав своє призначення, що до нього викликали поліцію та освідували на стан алкогольного сп’яніння. Люди припускали, що це все – справа рук одного з колишніх заступників прокурора області.
Ще до опівночі 16 вересня на головній сторінці офіційного сайту Офісу Генерального прокурора було повідомлення про представлення Миколи Петришина на посаді. 17 вересня, як нам стало відомо, з’явився підписаний наказ про звільнення.
Подейкують, що екс-прокурора Тернопільщини «пішли» з роботи саме після інформації про «гучне відзначення призначення на посаді», яке ширилось соцмережами, як сніжний ком. На брифінгу, який прокурор зібрав наступного дня після скандалу, він стверджував: святкування не було, алкоголю не вживав, сторонніх осіб в робочому кабінеті і в робочий час не було.
— Вказані факти не мають нічого спільного з реальністю та надають мені сили і впевненість у тому, що я все роблю правильно, — прокоментував тоді журналістці «20 хвилин» Микола Петришин. — Щодо «святкувань» зазначу, що такий сигнал мав місце і був перевірений підрозділом генінспекції Офісу генерального прокурора України.
За результатами перевірки було встановлено «відсутність будь-яких фактичних даних, які вказували б на розпивання алкогольних та інших напоїв, будь-яких святкувань та перебування сторонніх осіб у моєму кабінеті», — заявив тоді прокурор.
— Такий акт складено і підписано всіма учасниками, перевірка проводилась, в т.ч., за участі заступника генерального прокурора України та представників підрозділу «К» СБУ — з відео та аудіо фіксацією, — заявив Микола Петришин.
На стан алкогольного сп’яніння, казав прокурор, його не освідували, бо і самого святкування, мовляв, не було.
Натомість на сторінці Центру протидії корупції опублікували: «Була інфа, що прокурор відзначив хлібну посаду банкетом, на якому змушував підлеглих обіцяти «виконувати будь-які накази». А якщо вони не будуть підкорятись, то пообіцяв їх «їб*ти як тупих свиней».
Після скандалу Петришина попросили піти. Щоб згодом... призначити заступником керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій сфері.
Що відомо про колишнього прокурора
Як вже писали «20 хвилин», Микола Петришин у 2012 році закінчив Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», у 2019 році – Національну академію державного управління при Президентові України.
З серпня 2012 року працював на посадах старшого слідчого Львівської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, був слідчим управління Генеральної прокуратури України, слідчим в особливо важливих справах Головної військової прокуратури. Проходив службу на посаді військового прокурора Донецького гарнізону і військового прокурора Дарницького гарнізону Центрального регіону України.
17 вересня 2020 року написав заяву на звільнення з посади обласного прокурора Тернопільщини. Офіційна причина – за власним бажанням.
Петришин все підтвердив
Микола Петришин повідомив «20 хвилин», що після Тернополя був заступником керівника спеціалізованої прокуратури у воєнній сфері Центрального регіону. Надалі у 2022 році був звільнений. Від 2023 року і дотепер працює в Державній митній службі України.
«20 хвилин» звернулися до Миколи Петришина за коментарем з приводу поновлення на посаді і виплат за час вимушеного прогулу.
— Я справді оскаржую моє звільнення з органів прокуратури і з посади керівника Тернопільської обласної прокуратури зокрема, так як вважаю його незаконним, — підтвердив 25 червня «20 хвилин» Микола Петришин. — Це питання не амбіцій, а відновлення справедливості. В свій час, з легкої руки окремих посадовців, моїй репутації було завдано шкоди — усі ці роки я відстоюю своє імʼя. Це нелегкий шлях, але він точно того вартий. І я його пройду!
Запитання щодо виплат за вимушений прогул Микола Петришин проігнорував.
Нагадаємо, Тернопільщина без очільника обласної прокуратури від жовтня 2024 року. 25 жовтня тодішній Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив на телеграм-сторінці відомства, що шість керівників обласних та спеціалізованих прокуратур написали заяви про звільнення. Серед них і тодішній прокурор Тернопільщини Андрій Миколайчук.
Відтоді т.в.о. керівника Тернопільської обласної прокуратури виконує перший заступник Олександр Божко. У прокуратурі є ще один заступник Олександр Омельченко.
Згідно із Законом про прокуратуру, призначення на адміністративні посади в прокуратурі здійснюється Генеральним прокурором або керівниками відповідних органів прокуратури, в залежності від конкретної посади та її рівня. Генеральний прокурор призначає на посади, визначені в законі, за рекомендацією Ради прокурорів України, а також на інші посади, які віднесені до його компетенції, наприклад, керівників підрозділів Генеральної прокуратури.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:02, 9 липня
20
17:43, 14 липня
33
11:51, Вчора
live comments feed...
Коментарі