
19:08, Сьогодні
Як розпізнати небезпечний ударний "шахед" від імітатора: військовий назвав одну головну ознаку

Під час повітряних атак російських окупантів по Україні часто можна побачити у сповіщеннях Повітряних Сил України, що повітряна ціль є імітаційною. Що це означає і як військові розпізнають імітацію від справді небезпечного "шахеда" або іншого безпілотника, розповів колишній речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат.
Комбінація ударних дронів з імітаційними, наприклад з "Герберою" є спеціальною. Таким чином ворог намагається виснажити українську ППО, перевантажити її і збільшити свої шанси влучити у ціль. Проте, українські військові вже навчилися цю пастку обходити.
«Є певні ознаки по параметрах польоту. Радіолокаційно можна з великою часткою ймовірності припускати, що це „Пародія“. У нас є також візуальні пости, акустичні системи. „Шахеди“ гучні, тому їх легко розпізнати за звуком», - каже Юрій Ігнат.
Як працює система:
Коли БПЛА заходить у зону відповідальності, українські сили мають лише кілька секунд, аби ідентифікувати об’єкт. Усе — задля того, щоб максимально точно розподілити ресурси й уникнути хаотичних дій різних підрозділів: авіації, ППО, мобільних груп, пише "ТСН".
Речник також розповів, що імітаційні дрони зазвичай використовують при атаках вглиб території України, коли ворог хоче перевантажити оборону. Зокрема, під час одного з нещодавніх масованих обстрілів над Україною зафіксували 728 повітряних цілей, з яких 415 — це дрони-імітації.
«Основна проблема — це „Шахеди“. По них працюють усі Сили оборони — від авіації до мобільних груп та дронів-перехоплювачів», — підкреслив Ігнат.
Водночас він згадав, що наразі не вистачає екіпажів дронів-перехоплювачів — цей напрям лише розвивається.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:28, 16 липня
11:41, 14 липня
15:00, 14 липня
11:53, 16 липня
live comments feed...
Коментарі